Czekajmy z radością - zachęca kard. Dziwisz

Alina Świeży-Sobel

dodane 22.12.2013 01:00

Po obrzędzie admissio w Seminarium Duchownym kard. Stanisław Dziwisz wziął udział w świątecznym spotkaniu z klerykami krakowskimi i bielsko-żywieckimi. Przy tej okazji skierował słowo do wiernych naszej diecezji.

Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz pozdrowił kapłanów i wiernych przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, a także zaplanowanymi na 6 stycznia konsekracją biskupią i ingresem biskupa nominata Romana Pindla do katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

- To szczególny, wyjątkowo historyczny czas dla diecezji bielsko-żywieckiej, a także dla archidiecezji krakowskiej. Życzę, aby diecezja przyjęła nowego pasterza z otwartymi rękami i sercem, by szczególnie w tym czasie otoczyła modlitwą - a biskupa Tadeusza wielką wdzięcznością, bo macie za co dziękować: za mądrego, odpowiedzialnego, wielkiego biskupa. Taki przejdzie do historii. Obecnie życzę mu długich lat życia i wielkiej satysfakcji z tego wszystkiego, co się zrodziło pod jego kierownictwem: pierwszego pasterza Kościoła bielsko-żywieckiego - powiedział kard. Stanisław Dziwisz.

- Ojciec święty Franciszek mianował biskupa Romana drugim biskupem bielsko-żywieckim, aby podjął wielkie dziedzictwo biskupa Tadeusza i poprowadził je dalej. Księdzu biskupowi Tadeuszowi chciałem podziękować za to, że stworzył tę diecezję tak wyjątkową... Pamiętam, jak to było z jego nominacją. Ojciec Święty wezwał go i powiedział: - Tadzio - bo tak zawsze mu mówił: Tadzio - pójdziesz do Bielska i Żywca. A on na to mówi: - Nie pójdę. Wtedy Ojciec Święty zapytał: - A gdzie pójdziesz? - i pobłogosławił mu.

I tak się zaczęła ta posługa w Kościele bielsko-żywieckim, wspaniała posługa, którą niedługo przekaże swojemu następcy, biskupowi Romanowi, także bibliście, rektorowi seminarium krakowskiego. Życzę, aby to, co zasiane, dalej wzrastało, aby siejba była obfita. Niech mu Pan błogosławi, a wszystkich serdecznie pozdrawiam, jako metropolita i życzę błogosławieństwa Bożego na Święta i Nowy Rok 2014 - dodał kard. Dziwisz.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
, aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
Gość
    Pobieranie...
    przewiń w dół