Bożena i Ola w domu mamy Miriam

Urszula Rogólska

dodane 19.01.2019 08:56

Jeszcze cieplejsza od klimatu Panamy jest atmosfera, jaka towarzyszy naszym diecezjanom w domach rodzin, które ich przyjmują.

Od lewej: Lili, Ola, Bożena i mama Miriam z parafii Matki Bożej Różańcowej w diecezji Chitré Od lewej: Lili, Ola, Bożena i mama Miriam z parafii Matki Bożej Różańcowej w diecezji Chitré
Bożena Micor

Młodzi małżonkowie naszej diecezji - Bożena i Krzysztof Micorowie - pojechali do Panamy w swoją podróż poślubną, ale od samych przygotowań towarzyszą im słowa Maryi, które są także hasłem ŚDM: "Oto ja, Służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego". I Bożena, i Krzysztof wzięli pod opiekę troje niepełnoletnich uczestników ŚDM: Bożena - Olę Sikorę, Krzysztof - dwóch chłopaków. Mieszkają więc osobno u goszczących ich rodzin.

Bożena podzieliła się z nami wrażeniami z pierwszych dni pobytu i gościnności, jaka je spotkała w rodzinie, u której zamieszkały:

"Na pewno jest tu zupełnie inaczej niż w Polsce: inne myślenie, inne podejście i inny czas - dosłownie i w przenośni. Wszystko jest w trybie »mañana« - trzeba się odzwyczaić od tego, że coś jest na czas. Tu wydarzenia programu dnia są... jak są gotowe!

Trafiliśmy do wspaniałych rodzin, które są dla nas bardzo hojne. Mama naszej rodzinki codziennie przygotowuje nam kolację i śniadanie w naprawdę sporych porcjach. Na przykład dziś dostałyśmy na śniadanie omlet z szynką i serem, a także ryż na mleku. Niesamowite dla mnie jest to, że nie chodzimy do restauracji, jak niektórzy, tylko jemy w domu to, co z sercem dla mnie i Oli przygotowano.

Córka Miriam - Lili - oddała nam nawet swoje łóżko, a sama śpi na materacu. Wszyscy pracują, a mimo to znajdują czas na to, żeby wieczorem z nami porozmawiać. Krzysiek też nie może nachwalić się swojej rodziny. Są bardzo serdecznie otwarci i widać, że dzielą się wszystkim, co mają.

Wszystkich tutaj fascynuje ilość śniegu, która była w Polsce, kiedy wyjeżdżaliśmy. Bardzo się zdziwili, jak im pokazaliśmy zdjęcia. Od razu prosili, żeby je im przesłać, bo chcą pokazać znajomym!".

A o tym, co na co dzień robią nasi diecezjanie w parafii Matki Bożej Różańcowej w diecezji Chitré - już niebawem.

Krzysztof Micor i jego dwaj podopieczni z ich nową panamską rodzinką   Krzysztof Micor i jego dwaj podopieczni z ich nową panamską rodzinką
Krzysztof Micor
Krzysztof Micor i jego dwaj podopieczni z ich nową panamską rodzinką   Krzysztof Micor i jego dwaj podopieczni z ich nową panamską rodzinką
Krzysztof Micor

Pod tekstem znajdziecie galerie zdjęć, wykonanych przez naszych uczestników ŚDM.

O bielsko-żywieckich pielgrzymach przeczytacie także tutaj:

A ci, którzy nie mogli polecieć do Panamy, są bardzo serdecznie zaproszeni na wspólne świętowanie w dwóch miejscach w Bielsku-Białej. Gdzie? Przeczytacie tutaj: