Nowy numer 08/2024 Archiwum

Niemowlę w oknie życia Caritas w Bielsku-Białej

Siostry nazaretanki posługujące w Domu Matki i Dziecka Caritas w Bielsku-Białej Lipniku w środę 14 grudnia wieczorem odebrały z okna życia przyniesione tu dziecko. Postąpiły zgodnie z procedurami obowiązującymi w tego rodzaju sytuacjach.

To trzeci maluch zostawiony w bielskim oknie życia, funkcjonującym przy Domu Matki i Dziecka Caritas w Lipniku przy ul. Ks. St. Brzóski 3a od 14 kwietnia 2009 roku. Tu można anonimowo zostawić noworodka, mając pewność, że zostanie mu natychmiast zapewniona właściwa opieka i bezpieczeństwo, a tym samym - ocalone jego życie.

Posługujące w domu od 2019 roku siostry ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu w środę 14 grudnia odebrały z okna przyniesione tu dziecko, urodzone w tym miesiącu. Policja poinformowała, że noworodek jest w dobrym stanie i pozostaje pod opieką lekarzy.

To trzecie dziecko w bielskim oknie życia. Pierwsze ktoś przyniósł tu 2 września 2016 r., kolejne - 26 sierpnia 2020 r.

O tym, jak funkcjonuje bielskie okno życia i jak wygląda los dziecka tu zostawionego, przeczytacie w naszym tekście Alarm w oknie.

Niemowlę w oknie życia Caritas w Bielsku-Białej   Okno życia Caritas znajduje się przy Domu Matki i Dziecka w bielskim Lipniku. Urszula Rogólska /Foto Gość

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy