Małżonkowie Domowego Kościoła oraz oazowicze ze wspólnot dzieci, młodzieży i dorosłych w Wilamowicach zakończyli kolejny rok formacyjny. Razem z nimi był bp Piotr Greger. Wszyscy razem modlili się podczas Mszy św. i adoracji Najświętszego Sakramentu, a potem razem świętowali w plebańskim ogrodzie.
W Jubileuszowym Roku św. Józefa Bilczewskiego do jego sanktuarium w Wilamowicach pielgrzymowali także członkowie wspólnot dziecięcych, młodzieżowych, dorosłych rodzin Ruchu Światło-Życie razem ze swoimi duszpasterzami.
W niedzielę 12 czerwca, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, spotkali się tu na zakończeniu kolejnego roku formacyjnego - najpierw na Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem bp. Gregera przez moderatorów diecezjalnych ks. Ryszarda Piętkę i ks. Jacka Moskala oraz duszpasterzy wspólnot parafialnych, następnie na adoracji Najświętszego Sakramentu i na finał - w ogrodach plebańskich na pikniku rodzinnym.
Po Mszy św. bp Greger wręczył świece oazowe przedstawicielom diakonii, które poprowadzą wakacyjne rekolekcje w ośrodkach na terenie całego kraju.
Do wspólnoty oazowej przyjęto także oficjalnie nowy krąg Domowego Kościoła, tym razem z parafii św. Mikołaja w Pierśćcu w rejonie cieszyńskim, gdzie parą odpowiedzialną są Katarzyna i Radomił Pudełkowie.
Wszyscy oazowicze poznali również nową parę małżeńską odpowiedzialną - wraz z ks. Jackiem Moskalem - za Domowy Kościół w diecezji. Po zakończeniu kadencji przez Grażynę i Zbigniewa Niziów z Inwałdu ich funkcję przejmują Jadwiga i Ryszard Borowcowie z Bielska-Białej-Leszczyn, co potwierdził wręczony im biskupi dekret.
Bp Piotr Greger i ks. Jacek Moskal z ustępującą parą diecezjalną Domowego Kościoła - Grażyną i Zbigniewem Niziami (z prawej) i obecną - Jadwigą i Ryszardem Borowcami.W homilii, odwołując się do obchodzonej uroczystości Trójcy Przenajświętszej, bp Greger zaprosił do refleksji na temat natury Boga. Zauważył, że każda religia ma w tej kwestii własną koncepcję. - Chrześcijaństwo, judaizm oraz islam wyznają wiarę w Boga, który jest jeden, ale tylko chrześcijaństwo uczy, że ten jeden Bóg istnieje w trzech Osobach. To jest jedna z fundamentalnych prawd wiary chrześcijańskiej - mówił.
Biskup zwrócił uwagę, że choć prawda o Trójcy Świętej jest największą tajemnicą, nie oznacza to, że nie mamy do niej żadnego dostępu - Pismo Święte bardzo wiele, chociaż czasem pośrednio, mówi o Bogu Trójjedynym. Całe życie chrześcijańskie toczy się pod znakiem Trójcy Świętej i w Jej obecności: od chrztu "w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego", przez kolejne sakramenty, po kres życia, kiedy wielokrotnie padają słowa przyzywające Świętą Trójcę.
Bp Piotr Greger oraz diecezjalni moderatorzy Ruchu Światło-Życie - ks. Ryszard Piętka i Domowego Kościoła - ks. Jacek Moskal. Urszula Rogólska /Foto Gość