Nowy numer 20/2024 Archiwum

Cały Cieszyn chce czytać dziadkom!

Młodzi znad Olzy, którzy zaangażowali się w projekt Caritas: "Czas na młodzież", wpadli na pomysł przygotowania niezwykłej biblioteczki dla seniorów. Wszystkich zachęcają do współpracy i pomocy w zrealizowaniu swojego celu.

W tekście Koncertowy pomysł młodych z Cieszyna-Pastwisk dla seniorów i chorych pisaliśmy o działaniach młodych, zainicjowanych w ramach projektu "Czas na młodzież", do udziału w którym zaprosiła ich diecezjalna Caritas. Muzycy z zespołu "Aeternum", działającego przy parafii Opatrzności Bożej w Cieszynie-Pastwiskach, przygotowali m.in. cykl koncertów dla seniorów z Centrum Medycznego Sióstr Elżbietanek.

Kolejna grupa z Cieszyna wraz z ks. Damianem Brodą realizuje projekt "Cały Cieszyn czyta dziadkom" i do współpracy zapraszają wszystkich chętnych. Jeszcze przez najbliższe dni zbierają książki z lat młodości swoich dziadków i pradziadków. Powstanie z nich biblioteczka dla pensjonariuszy zakładów opiekuńczo-leczniczych i domów pomocy społecznej w Cieszynie. Książki będą stanowić również treść dla audiobooków, które nagrają młodzi.

Co zrobić, by pomóc? Młodzi zapraszają szczególnie swoich rówieśników: dowiedz się, co czytali twoi dziadkowie w latach młodości (mniej więcej od lat 40. do 70. XX wieku) i spróbuj zdobyć tę książkę/książki. Następnie można je przekazać (osobiście lub korespondencyjnie) na adres Fundacji św. Elżbiety Węgierskiej w Cieszynie ul. Katowicka 1, 43-400 Cieszyn (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00; tel. (33) 852 80 79 lub tel. 511 741 227 (Krystian Kukuczka).

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy