W ośmioletniej historii najmłodszego zakonu rycerskiego świata - Rycerzy św. Jana Pawła II - jeszcze nigdy podczas jednej uroczystości nie przyjęto aż tylu kandydatów, co w uroczystość Chrystusa Króla w pallotyńskim kościele św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej.
Prawdziwy mężczyzna nie wstydzi się swojej wiary, przynależności do Jezusa, modlitwy, zdecydowanego reagowania na zło, okazywania wielkiego serca potrzebującym i słabym. Tacy są właśnie oni. Na hasło: "Vivat Jesus" tak gromko odpowiadali "Totus Tuus", że aż drżały ściany świątyni. Choć są rycerzami, trudno w ich rękach szukać tradycyjnej broni. Mają taką, która najlepiej sprawdza się w każdej walce - różaniec.
Dwudziestu pięciu mężczyzn, diecezjan bielsko-żywieckich - 24 kandydatów i 1 kadet - zdecydowało się dołączyć do prawie 700 członków zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II w całej Polsce. Wśród nich nie zabrakło ojców i synów. W uroczystość Chrystusa Króla, 24 listopada, w bielskim kościele św. Andrzeja Boboli zostali uroczyście przyjęci do wspólnoty w obecności biskupa Romana Pindla, generała zakonu - Krzysztofa Wąsowskiego i księży, wśród których byli mianowani kapelanami zakonu: ks. Maciej Zawisza SAC - proboszcz parafii pallotyńskiej i ks. Piotr Leśniak - proboszcz parafii św. Pawła na bielskim os. Polskich Skrzydeł.
Pierwsi bielsko-żywieccy Rycerze św. Jana Pawła II.Podczas ceremonii inwestytury braci (jak o sobie nawzajem mówią), otrzymali pierwszy stopień rycerski: "Wiara". Zobowiązali się tym samym do pogłębianie życia religijnego i szczególnego umiłowania modlitwy różnicowej. Z pomocą obecnych w kościele rycerzy założyli mantulle - płaszcze rycerskie, będące szatą zakonu, przyozdobione herbem przywołującym ten, który wybrał papież Jan Paweł II, klęcząc złożyli ślubowanie, z rąk biskupa przyjęli pektorał, a generała zakonu - różaniec.
W homilii biskup Roman Pindel zauważył: - W liturgiczną Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata grupa mężczyzn pragnie złożyć swoje pierwsze ślubowanie jako Rycerze św. Jana Pawła II. Ponieważ Król i rycerze należą do tego samego świata opowiadań, trzeba abyśmy w to ważne święto zwrócili uwagę na to, czym jest Boże panowanie w świecie i w konsekwencji, jaki charakter ma tytuł Chrystusa Króla Wszechświata.