Nowy numer 23/2020 Archiwum

Są pierwsze wyniki i pierwsi samorządowcy

Trwa jeszcze liczenie głosów, ale wybory samorządowe na Podbeskidziu przyniosły już pierwsze rozstrzygnięcia...

Spośród włodarzy miast naszego regionu już w pierwszej turze fotel prezydenta wyborcy z Oświęcimia oddali sprawującemu dotychczas tę funkcję Januszowi Chwierutowi, który zdobył ponad 50 proc. głosów. Kto zostanie prezydentem w Bielsku-Białej, dowiemy się po drugiej turze, w której zmierzą się Jarosław Klimaszewski i Przemysław Drabek.

Wśród burmistrzów w pierwszej turze urząd zdobyli głównie kandydaci, którzy będą kontynuować swoją pracę samorządową. Niektórzy musieli z kimś rywalizować, inni nie mieli wcale kontrkandydatów. To najlepsza wskazówka, że ich dotychczasowa praca została doceniona przez wyborców. Nadal burmistrzami będą m.in. Marian Błachut w Czechowicach-Dziedzicach (69 proc.), Mirosław Sitko w Skoczowie (54 proc.), Anna Grygierek w Strumieniu (60 proc.), Antoni Byrdy w Szczyrku (79 proc.), Marian Trela w Wilamowicach, Tomasz Bujok w Wiśle i w Żywcu - Antoni Szlagor (57 proc.). Dane procentowe są jeszcze w części nieoficjalne.

« 1 2 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama