Nowy numer 14/2020 Archiwum

"Lutnia" ze Strumienia - laureatem

Strumieńscy chórzyści wyśpiewali główną nagrodę w odbywającym się w Tarnowie VI Festiwalu Chóralnym „Sacra Ecclesiae Cantio". To piękny prezent na 100-lecie zespołu. Gratulujemy!

Bo Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia” im. Jana Orszulika w Strumieniu świętuje swój jubileusz 100-lecia. - To święto ciągłości tradycji śpiewaczej w naszym mieście i wielopokoleniowej pasji wspólnego muzykowania - tłumaczą współcześni spadkobiercy tej tradycji.

Archiwalne zdjęcie chóru z 1920 r.   Archiwalne zdjęcie chóru z 1920 r.
archiwum chóru

Ilustrują tę nieraz prawdziwie rodzinną tradycję pamiątki zgromadzone na otwartej niedawno w Strumieniu jubileuszowej wystawie, na której prezentowane są też współczesne portrety najstarszych członków Towarzystwa zestawione z fotografiami rodzinnymi obecnych chórzystów.

Autorem zdjęć jest strumieński fotograf Mariusz Gruszka. Wystawę można oglądać w holu głównym Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu.

Dyrygent Anna Czerwińska z pucharem i dyplomem   Dyrygent Anna Czerwińska z pucharem i dyplomem
Grzegorz Brożek /Foto Gość

Okazją do złożenia gratulacji dla chórzystów i dyrygent Anny Czerwińskiej za laury zdobyte w Tarnowie będzie uroczysty jubileuszowy koncert na stulecie "Lutni", który odbędzie się 20 października w sanktuarium św. Barbary w Strumieniu.

« 1 »

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama