Nowy numer 14/2020 Archiwum

Wanda i Adam Jarzynowie z Polanki Wielkiej

Uczestnicy 16. Andrychowskiej Pielgrzymki Rowerowej - Adam jedzie po raz drugi, jego żona Wanda po raz pierwszy.

Adam Jarzyna zaczął swoje pielgrzymowanie na Jasną Górę od wędrowania pieszego - z dekanatem osieckim w pielgrzymce oświęcimskiej. - Ale za wolno zmieniały się krajobrazy i zdecydowałem się na szybszy sposób dotarcia na Jasną Górę - śmieje się tuż przed swoim drugim startem. - Przed rokiem dowiedziałem się, że jest taka pielgrzymka rowerowa i pojechałem po raz pierwszy. I już wtedy wiedziałem, że to jest to! W tym roku udało mi się namówić żonę.

- Trochę się boję, czy wytrzymam kondycyjnie, ale mąż, który mnie zna bardzo dobrze, twierdzi, że dam radę - mówi Wanda. - Razem dużo jeździmy. Wiem, że jak będzie trudno, mąż mi pomoże, pociągnie do celu.

Jarzynowie jadą, bo mają ważne intencje - chcą podziękować za narodziny wnuka. W tej intencji modlił się przed rokiem Adam. - My świętowaliśmy też 40. rocznicę ślubu. Później, po pielgrzymce diecezjalnej, we wrześniu zamówiliśmy sobie Mszę św. dziękczynną na Jasnej Górze, w drodze nad wypoczynek nad morzem. W tym roku razem dziękujemy za ten czas - dodają.

A o pielgrzymce rowerowej przeczytacie także TUTAJ.

« 1 »

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama