Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Siedem dni z Biblią

Głośne czytanie Listu do Rzymian oraz wykłady biblistów - bp. Romana Pindla, ks. Waldemara Chrostowskiego i ks. Krzysztofa Wonsa - program Tygodnia Biblijnego jest bogaty.

W niedzielę 15 kwietnia rozpoczyna się X Ogólnopolski Tydzień Biblijny, obchodzony w tym roku pod hasłem zaczerpniętym z Ewangelii św. Jana: „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 19,22). To także drugi z kolei Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

W wielu parafiach uczestnicy Mszy św. otrzymają po nich karteczki z fragmentami Listu do Rzymian i Księgi Psalmów jako zachętę do dalszej, głębszej lektury słowa Bożego.

Bazylika w Hałcnowie

Trwające cały tydzień obchody Tygodnia Biblijnego przygotowano w bazylice Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej-Hałcnowie. Zainauguruje je w niedzielę 15 kwietnia o 16.30 bp Roman Pindel, który przedstawi okoliczności powstania Listu do Rzymian, a następnie rozpocznie jego głośne czytanie, w którym udział weźmie 25 lektorów.

Lekturę organizuje miejscowa parafia wraz z ks. Sławomirem Szczotką, diecezjalnym moderatorem Dzieła Biblijnego, przy udziale radia „Anioł Beskidów”, które zarejestruje ten swoisty maraton biblijny, a następnie odtworzy go na antenie w kolejne dni Tygodnia Biblijnego, codziennie o 14.15.

Przez cały tydzień o 18.15 w bazylice odprawiane będą Msze św. z homilią. Ponadto w hałcnowskim sanktuarium odbędą się następujące spotkania biblijne:

Wtorek 17 kwietnia

19.00 - „Krzew gorejący i runo Gedeona, czyli co Stary Testament mówi o Maryi”? - z cyklu „Katecheza w bazylice”

Środa 18 kwietnia

19.00 - spotkanie Kręgu Biblijnego w Domu Parafialnym

Piątek 20 kwietnia

19.00 - celebracja słowa Bożego prowadzona przez bp. Romana Pindla

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy