Nowy numer 48/2023 Archiwum

Pomódlmy się razem! Помолимося разом!

Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody zaprasza do wspólnej modlitwy w Bielsku-Białej w niedzielę 14 stycznia - w Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy - wszystkich, a szczególnie mieszkających i pracujących w naszym regionie Ukraińców.

Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, 14 stycznia o godzinie 14.00, Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody zaprasza do kościoła św. Pawła Apostoła na bielskim osiedlu Polskich Skrzydeł, na Mszę św. i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

To jednak szczególna niedziela - 14 stycznia przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Eucharystia w kościele św. Pawła Będzie sprawowana za nich i za kraje doświadczające wojny.

Podczas cotygodniowego spotkania modlitewnego wspólnoty SECiM w środę 3 stycznia dyrektor szkoły ks. Przemysław Sawa, poinformował, iż pomysłowi wspólnoty pobłogosławił biskup Roman Pindel.

- Odpowiadając na wieloletni apel Kościoła oraz słowa papieża Franciszka i księdza prymasa Wojciecha Polaka, podejmiemy modlitwę za migrantów i uchodźców. W sposób szczególny będzie to modlitwa za mieszkających w Polsce Ukraińców - podkreśla ks. P. Sawa.

Część kazania będzie wygłoszona w języku ukraińskim. Podczas liturgii wspólnota przygotuje również dwa elementy w obrządku wschodnim - modlitwę wiernych i modlitwę przed Komunią, odmawianą w cerkwi grecko-katolickiej i prawosławnej. Także schola przygotowuje pieśni w języku ukraińskim.

Członkowie wspólnoty proszą, by o Mszy św., która będzie sprawowana według specjalnego formularza na Dzień Migranta i Uchodźcy, informować wszystkich Ukraińców, a także osoby innych narodowości, mieszkające lub pracujące w naszym regionie. Wszyscy są zaproszeni i oczekiwani!

Do kościoła św. Pawła można dojechać autobusami miejskimi z centrum miasta - linie 4, 15, 21 (kierunek osiedle Polskich Skrzydeł, ostatni przystanek) lub 7, 10, 16, 20, 52 (przystanek Cieszyńska Lotnisko).

Служба Божа за мігрантів і біженців
14 січня 2018 року
Костел святого Павла Б'єльсько- Б'яла,  вул. Св. Павла 2 ( Осєдлє Польскіх Скшидел,біля аеродрому)
О 14.00 - Літургія, молитва за країни мігрантів, молитва за виздоровлення і Боже благословення
Літургія польсько-українська в латинському обряді
(з греко-католицькими молитвами).

W diecezji bielsko-żywieckiej pierwsza liturgia w języku ukraińskim była sprawowana przez księży diecezjalnych w ubiegłym roku, w Niedzielę Palmową w żywieckim kościele Świętego Krzyża. O tym wydarzeniu przeczytacie TUTAJ.

Pomódlmy się razem! Помолимося разом!  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomódlmy się razem! Помолимося разом!  

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy