Nowy numer 39/2023 Archiwum

Kibice kolarstwa czekają na Przemysława Niemca

Już dziś beskidzki etap największego kolarskiego wyścigu w Polsce - Tour de Pologne z Jaworzna na metę w Szczyrku. Gmina Wilamowice, a szczególnie Pisarzowice czekają na swojego rodaka!

Dziś trzeci etap kolarskiego Tour de Pologne - 161 km z Jaworzna do Szczyrku. Na jego uczestników czekają górskie podjazdy i... upał. A na trasie mobilizują się kibice z całej gminy Wilamowice, a szczególnie z Pisarzowic - będą czekać na swojego rodaka, Przemysława Niemca, który jedzie w grupie UAE Team Emirates.

Mieszkaniec Pisarzowic wrócił do wielkiego ścigania po kwietniowym wypadku na wyścigu Dookoła Chorwacji, w wyniku którego złamał obojczyk. Jego rodacy z Pisarzowic spodziewają się, że wyścig ułoży się po ich myśli i Przemek poprowadzi peleton przez swoje tereny albo - w innym układzie - kolarze z czołówki pozwolą ich rodakowi wyjechać na czoło, by mógł pozdrowić rodzinę i znajomych. Jak tłumaczył sportowym dziennikarzom sam Przemysław Niemiec, we Włoszech mówi się o takiej sytuacji "visite parenti" - puszcza się kolarza przodem, żeby mógł przywitać się z kibicami w rodzinnej miejscowości.

Wśród wiernych kibiców kolarza są mieszkańcy miejscowej parafii św. Marcina z ks. proboszczem Januszem Gackiem. O ich wspólnej jeździe rowerowej pisaliśmy m.in. w tekście:Z kolarskim mistrzem na różańcowej pętli.

Kolarze wyruszą z Jaworzna ok. 15.00. Pojadą przez Mysłowice i Imielin do Oświęcimia. Dotrą tam po przejechaniu 31 km ok 15.50. Przyjadą rondem przy ul. Nideckiego, następnie ruszą ul. Sienkiewicza w kierunku Grojca. Między 16.00 a 17.00 przejadą przez Zasole Bielańskie, Wilamowice, Pisarzowice, Bielsko-Białą, Bystrą, Meszną, Buczkowice i ruszą dalej na Szczyrk, Salmopol, do Wisły i ponownie do Szczyrku.

Zawodnicy będą zdobywać punkty na trzech lotnych premiach w Mysłowicach (około godz. 15.25), Bielsku-Białej na wysokości placu Chrobrego - na skrzyżowaniu ulic 3 Maja, Wzgórze i Zamkowej (ok. 16.45) i Wiśle na ulicy 1 Maja (ok. 18.30). Będą także walczyć na czterech górskich premiach pierwszej kategorii - po dwa razy podjadą pod Salmopol i Zameczek w Wiśle. Metę zaś usytuowano pod hotelem "Orle Gniazdo" w Szczyrku. Liderzy etapu spodziewani są tutaj ok. 19.00.

Ze względu na wyścig, w Bielsku-Białej od 14.00 do 17.30 należy spodziewać się utrudnień w ruchu na ulicach Wyzwolenia, Niepodległości, Czerwonej, Kwiatkowskiego, Warszawskiej, 3 Maja, Zamkowej, Partyzantów i Bystrzańskiej. Trasa zostanie całkowite zamknięta około pół godziny przed przejazdem pilota wyścigu.

Utrudnienia czekają pasażerów komunikacji publicznej - zostanie wstrzymany ruch autobusów na linii nr 57. Autobusy obsługujące pozostałe linie komunikacyjne, których trasy krzyżują się z trasą wyścigu będą kursować bez zmian do momentu całkowitego ich zamknięcia przez policję. W momencie zatrzymania się autobusów pasażerowie będą mogli je opuścić lub czekać na kontynuację jazdy. Szczegółowe informacje - pod numerem telefonu (33) 814-34-09.

W Szczyrku od 13.30 do 20.00 wyłączona z ruchu zostanie główna droga na odcinku Skalite - Salmopol oraz ul. Górska i Wrzosowa. W Wiśle drogi na trasie wyścigu będą zamknięte od 16.00 do 20.00.

Z okazji przejazdu wyścigu, o 10.00 na bielskim pl. Chrobrego pojawi się miasteczko rowerowe - przygotowane konkursy i zabawy z nagrodami dla najmłodszych. Starsi będą mogli spalać kalorie na rowerach stacjonarnych.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy