Nowy numer 48/2023 Archiwum

Filipińczycy i Kolumbijczycy już są!

Pierwsi pielgrzymi ŚDM przyjechali już na Podbeskidzie, żeby spędzić tu Dni w Diecezji.

Cieszą się mieszkańcy żywieckiej parafii konkatedralnej Narodzenia NMP, a także parafianie wspólnoty św. Katarzyny z Cięciny na Żywiecczyźnie!

Pierwsi uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, którzy spędzą Dni w Diecezji poprzedzające spotkanie w Krakowie wśród wiernych bielsko-żywieckich, dotarli już do celu!

Wśród pielgrzymów, którzy już goszczą w Żywcu są Kolumbijczycy. Do środowego wieczoru, do parafii i dekanatu żywieckiego dotrą jeszcze kolejni młodzi z Kolumbii, a także Hiszpanie, Rosjanie, Niemcy i Austriacy. Będą realizowali diecezjalny program obejmujący odwiedziny w Muzeum Auschwitz-Birkenau, wycieczkę w góry i wyjazd Pętlą Beskidzką. W samym Żywcu z gośćmi będzie można się spotkać od czwartku. W programie wspólnych spotkań:

Żywczanie z pierwszymi gośćmi z Kolumbii   Żywczanie z pierwszymi gośćmi z Kolumbii
Anna Piątek-Góra
21 lipca - czwartek

  • godz 8.45-9.00 - modlitwa,
  • godz 21.00  Apel Jasnogórski.

22 lipca - piątek

  • godz 9.00-9.15 - modlitwa,
  • godz 11.00 - Msza św. w amfiteatrze pod Grojcem,
  • godz 21.00 - Apel Jasnogórski.

23. lipca - sobota

  • godz 9.00 - Msza św. - kościół Chrystusa Króla w Żywcu-Sporyszu,
  • godz 13.00-18.00 - „Fiesta Młodych - Poznajmy się” - kamping "Dębina",
  • godz 19.00 do 22.00 - koncert uwielbienia: "Overcome" i "Domenica"- Miejskie Centrum Kultury.

24 lipca - niedziela

  • godz 11.15 – Msza św.

25 lipca - poniedziałek

  • godz 9.00-9.45 - modlitwa, pożegnanie.

Pielgryzmi z Filipin już w Cięcinie - z ks. Pawłem Dankiem   Pielgryzmi z Filipin już w Cięcinie - z ks. Pawłem Dankiem
facebook - WYD/ŚDM diecezja bielsko=żywiecka
Z kolei młodzi z Filipin przyjechali już także do parafii św. Katarzyny w Cięcinie, odebrani z lotniska przez ks. Piotra Hoffmanna, diecezjalnego koordynatora ŚDM w Bielsku-Białej. Powitała ich deszczowa pogoda, ale nie tracą dobrego humoru!

Wszyscy bielsko-żywieccy goście spotkają się razem podczas nabożeństwa rozesłania, które odbędzie się w niedzielę 24 lipca od godz. 15.00 na terenie hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. Zaproszeni są oczywiście także wszyscy diecezjanie!

Dajcie nam znać!

Gościcie młodych z różnych stron świata w swojej parafii w najbliższych dniach? Chcecie zaprosić do wspólnej modlitwy i zabawy także innych diecezjan? Dajcie nam znać - napiszcie kilka słów kto do was przyjechał, jak wasi goście przeżywają wizytę w Polsce, dołączcie zdjęcia - będziemy je publikować na internetowej stronie bielsko-żywieckiego "Gościa". O ostatnich przygotowaniach do ŚDM w diecezji bielsko-żywieckiej przeczytacie także tutaj:

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy