• facebook
 • rss
 • Będą zbóje, Eskimosi i arcybiskup z Malezji

  Urszula Rogólska

  dodane 16.07.2016 14:53

  Bielsko-żywieccy koordynatorzy parafialni ŚDM odebrali pakiety dla swoich gości z 30 krajów, a także... słomkowe kapelusze dla siebie. 130 parafii już czeka na swoich gości!

  Reprezentanci 130 parafii przyjechali dziś do budynku kurii diecezjalnej w Bielsku-Białej, gdzie czekały na nich pudła z pakietami przygotowanymi dla pielgrzymów z niemal 30 krajów, którzy już od poniedziałku 18 lipca zaczną przyjeżdżać na Podbeskidzie, by spędzić tu Dni w Diecezji.

  Każdy koordynator otrzymał także identyfikator, który ma ułatwić mu pracę, oraz słomkowy kapelusz, ufundowany przez jedną ze skoczowskich firm - po takim kapeluszu będzie można łatwo odnaleźć koordynatora w tłumie!

  Koordynatorzy parafialni i duszpasterze poszczególnych parafii spotkali się także z ks. Piotrem Hoffmannem, diecezjalnym koordynatorem ŚDM, by poznać ostatnie szczegóły pobytu zagranicznych gości w diecezji. W czasie swojego pobytu pielgrzymi będą uczestniczyć w specjalnie przygotowanym dla nich programie, na który złożą się:   Młodzi z Goleszowa będą gościć grupę z Włoch
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  • Dzień zadumy i refleksji - czyli wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau i Oświęcimiu,
  • Ewangelizacja na szczytach i wycieczki w góry,
  • Spotkanie z kulturą regionu - wycieczka Pętlą Beskidzką,
  • Dzień zaangażowania społecznego w parafiach,
  • Dzień rozesłania - na terenach hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej.

  Reprezentanci wielu parafii nie potrafili ukryć radości, z jaką czekają na swoich gości.

  - Czekamy już niecierpliwie!!! O! Proszę zobaczyć: flaga Kolumbii gotowa - oj, tylko nie mamy pewności, czy nie do góry nogami. A nie - jest dobrze: żółtym do góry. A tu jeszcze baner z powitaniem po hiszpańsku. We wtorek będzie ich czekała pierwsza niespodzianka - spotkanie z naszymi bardzo przyjaznymi... zbójami! - śmieją się młodzi z parafii w Radziechowach, Wieprzu, Żywcu, Łękawicy, Trzebini, Juszczyny i sąsiednich miejscowości, którzy w czasie Dni w Diecezji będą gościć prawie 300 Kolumbijczyków.

    Pudło pakietów powędrowało także do parafii św. Brata Alberta w Bielsku-Białej
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  Po sąsiedzku, w Leśnej, zamieszka grupa pielgrzymów z Meksyku. Za miedzą, w Rajczy i okolicy - Hiszpanie.

  Dalekim, i to bardzo, wschodem powieje w Kozach, Kętach, Bulowicach, Nowej Wsi i okolicy - tam przyjadą młodzi z Tajwanu i Malezji. W Nowej Wsi razem z młodymi będzie gościł m.in arcybiskup Kuala Lumpur Julian Leow Beng Kim.

  - 52-letni arcybiskup prosił, żeby mógł zamieszkać w takich warunkach jak wszyscy jego rodacy. Zamieszka u nas, na plebanii, i będziemy się starali ugościć go serdecznie i "normalnie" - śmieje się ks. Wojciech Pastwa, który podjął się osobistego przygotowywania śniadania dla księdza arcybiskupa.

    Koordynatorzy parafialni w auli kurii bielsko-żywieckiej
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  Włoskie oblężenie będzie przeżywał niemal cały Śląsk Cieszyński. W Jaworzynce śródziemnomorski klimat Półwyspu Apenińskiego będą równoważyć Kanadyjczycy z dalekiej północy, którzy przyjadą z biskupem Wiesławem Krótkim. - Nazywamy ich Eskimosami, bo przyjadą z krainy lodu. Ale wiemy już, że na pewno mają bardzo gorące serca! - zaznaczają koordynatorzy z parafii Trójwsi: Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa.

  Pierwsi goście przyjadą już w poniedziałek w nocy, kolejni - we wtorek i w środę.

  O ostatnich przygotowaniach do ŚDM w diecezji bielsko-żywieckiej przeczytasz także tutaj:

   

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół