Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Trzy dni dla mam małych dzieci

W zeszłym roku po raz pierwszy zaryzykowały mamy z Cieszyna. W tym roku ich śladem poszły także mamy z Bielska-Białej. Zapraszają na dopołudniowe rekolekcje wielkopostne - oczywiście, maluchy bardzo mile widziane!

Dlaczego mamy najmłodszych dzieci raczej nie przychodzą na wielkopostne rekolekcje w parafii? Bo ani wczesnym rankiem, ani wieczorem nie bardzo mogą sobie na to pozwolić.

Ale nie ma rzeczy niemożliwych! Przed rokiem mamy ze Wspólnoty Matek w Modlitwie "Miriam" w Cieszynie znalazły sprzymierzeńców w dwóch duszpasterzach - dziś już śp. ks. Piotrze Kocurze, proboszczu parafii św. Marii Magdaleny, i ks. Grzegorzu Gruszeckim, pochodzącym z naszej diecezji duszpasterzu krakowskiej wspólnoty mam "Macierzanka".

Z ich pomocą i błogosławieństwem zaprosiły mamy z maluchami po raz pierwszy na rekolekcje. Przed ołtarzem zagościł dywan, a na nim wiklinowy kosz z "cichymi" zabawkami, w zakrystii przygotowano kącik z przewijakiem i miejsce dla mam karmiących.

Na zakończenie rekolekcji ks. Piotr Kocur zapowiedział powtórkę z rekolekcji za rok. Zmarł nagle w maju ubiegłego roku. Ale jego następca, ks. Jacek Gracz, dotrzymał proboszczowskiego słowa swojego poprzednika!

W rekolekcjach brały udział mamy nawet kilkutygodniowych maluszków   W rekolekcjach brały udział mamy nawet kilkutygodniowych maluszków
Urszula Rogólska /Foto Gość
Idąc za przykładem cieszyńskich mam, o rekolekcjach specjalnie dla mam małych dzieci pomyślały też panie z bielskiej Wspólnoty Przymierza "Miasto na Górze"!

W Bielsku-Białej na rekolekcje dla mam małych dzieci wspólnota zaprasza od 7 do 9 marca o 10.00 do kaplicy sióstr Córek Bożej Miłości przy ul. Żywieckiej 20, a prowadzącymi będą siostry karmelitanki od Ducha Świętego. Temat rekolekcji: "Piękno kobiecej duszy, uważność, relacyjność, obecność".

A na rekolekcje w Cieszynie zapraszają ponownie mamy ze Wspólnoty Matek w Modlitwie "Miriam". Spotkania będą się odbywać w kościele św. Marii Magdaleny 10 i 11 marca o 10.00, a 12 marca o 15.45 (Msza św. dla całych rodzin). Ich tematem będzie: "Miłosierdzie Chrystusa wobec kobiet", a prowadzącym - podobnie jak w zeszłym roku - ks. Grzegorz Gruszecki.

Rekolekcje są skierowane do wszystkich mam, w każdym wieku, ale ich forma jest dostosowana szczególnie do potrzeb mam z małymi dziećmi.

A jak wyglądały zeszłoroczne rekolekcje w Cieszynie, można zobaczyć i przeczytać TUTAJ.

Trzy dni dla mam małych dzieci   Trzy dni dla mam małych dzieci  

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy