Nowy numer 38/2023 Archiwum

Ich troje już na ekranach!

Już można zobaczyć na dużym ekranie efekty projektu "M jak szaleństwo"! Trzy życiorysy świętych związanych z Podbeskidziem ujęte w niezwyczajny sposób będzie można poznać w Bielsku-Białej, Żywcu i Oświęcimiu.

Każdy może zobaczyć efekty pracy wolontariuszy związanych z Fundacją "Luce" oraz studia IRIS Media z Bielska-Białej, którzy wspólnie przygotowali wyjątkowe filmy o... świętych związanych z naszym regionem.

Ks. Mateusz Dudkiewicz z Fundacji "Luce" przekonuje, że postacie historyczne mogą być inspiracją dla współczesnego, zwłaszcza młodego, człowieka, do rozwijania talentów, poznawania lokalnej kultury i historii.

W filmowym projekcie "M jak szaleństwo" jego autorzy przedstawiają w atrakcyjnej formie przekazu wybitne osobowości związane z Podbeskidziem: bł. Matkę Małgorzatę Łucję Szewczyk - założycielkę serafitek, bł. Sancję Szymkowiak, jej współsiostrę, i św. Jana Sarkandra.

Każdy z trzech krótkich odcinków tworzą dwie części - dokumentalna i uwspółcześniona wersja fabularna. Pierwsza przedstawi sylwetkę prezentowanego bohatera, druga - najważniejsze elementy z życiorysu, ujęte we współczesnym kontekście.

Filmy będzie można zobaczyć:

  • 14 listopada o godz. 19 w Bielsku-Białej - "LUCE Arena" przy ul. Legionów 26-28,
  • 15 listopada o godz. 15.30 w Żywcu - kino "Janosik",
  • 16 listopada o godz. 18 w Oświęcimiu - aula św. Wawrzyńca Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Filmy zostaną pokazane także 20 grudnia w Skoczowie.

Projekt filmowy dofinansowano z budżetu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura-Interwencje 2015". Honorowo patronuje mu bp Roman Pindel.

Ich troje już na ekranach!   O projekcie pisaliśmy także w tekstach:

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy