Nowy numer 30/2021 Archiwum

O ratownictwie na polu walki

Bielscy "maltańczycy" zapraszają na czwarte spotkanie Maltańskiego Koła Ratunkowego. Tym razem gościem będzie Dawid Warmuz - dowódca Jednostki Strzeleckiej 3031 w Suchej Beskidzkiej.

Wolontariusze z oddziału Maltańskiej Służby Medycznej w Bielsku-Białej zapraszają na IV już Maltańskie Koło Ratunkowe, które odbędzie się w sobotę 24 października o godzinie 18.00 w siedzibie bielskich maltańczyków, w Wieczerniku - sali nad kaplicą w parafii św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej (ul. św. Andrzeja Boboli 41, obok Szpitala Wojewódzkiego) - wejście z tyłu kościoła.

Gościem spotkania będzie Dawid Warmuz - dowódca Jednostki Strzeleckiej 3031 w Suchej Beskidzkiej, który przedstawi prelekcję pt.: "Ratownictwo Pola Walki".

Tradycyjnie po spotkaniu gość odpowie na wszystkie pytania słuchaczy.

O ratownictwie na polu walki   - Zapraszamy dosłownie wszystkich, ale szczególnie ratowników medycznych, lekarzy, pielęgniarki, ratowników KPP, wolontariuszy Maltańskiej Służby Medycznej, wolontariuszy PCK, wolontariuszy Rescue, strażaków, studentów i słuchaczy kierunków medycznych - mówi Sylwia Grunwald, ratownik medyczny i inicjatorka spotkań MKR.

Na miejsce można dojechać autobusami komunikacji miejskiej, liniami: 1 (kierunek Cygański Las) i 8 (kierunek Szyndzielnia) przystanek: Szpital Wojewódzki

Wstęp wolny!

MKR to cykliczne, otwarte spotkania, na których prelegenci - osoby związane z szeroko rozumianą problematyka medyczną - opowiadają o swojej pasji służenia ludziom chorym i potrzebującym. Prelekcje są otwarte i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych.

O ratownictwie na polu walki   Gośćmi MKR byli już Stanisław Krzeptowski-Sabała, ratownik TOPR-u, szef sekcji nurkowej, grotołaz oraz Grzegorz Nowak, ratownik medyczny z Krakowa, który opowiadał o systemach ratownictwa medycznego na przykładzie Włoch Turcji, Anglii i Kenii oraz dr Ewa Piekarska, prezes Polskiej Misji Medycznej, zawodowo związaną z krakowską Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej.

O poprzednim spotkaniu Maltańskiego Koła Ratunkowego - z dr Ewą Piekarską z Polskiej Misji Medycznej - można przeczytać w tekście: Świat zwariował - jest internet, nie ma wody

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama