Nowy numer 08/2024 Archiwum

Święci znowu wyjdą na bielskie ulice

"Święci - świadkowie miłosierdzia" - to hasło tegorocznego Korowodu Świętych w Bielsku-Białej. Niecodzienny pochód przejdzie ulicami miasta w sobotę 24 października już po raz dziewiąty!

Tym razem młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, razem ze swoim diecezjalnym duszpasterzem ks. Piotrem Bączkiem, zapraszają na korowód, któremu towarzyszy hasło: „Święci - świadkowie miłosierdzia".

KSM-owicze serdecznie zapraszają wszystkich diecezjan, w tym delegacje, które przywiozą ze swoich parafii czczone w nich relikwie ulubionych świętych. Od lat tradycją jest także oprawa korowodu - osoby, które niosą relikwiarze przyjeżdżają w strojach charakterystycznych dla swoich świętych bohaterów, a w czasie wspólnotowego nabożeństwa każdy może oddać im cześć.

Tegoroczne hasło marszu świętych jest przygotowaniem do rozpoczynającego się 8 grudnia Roku Miłosierdzia, a także przypomina o trwającej w diecezji bielsko-żywieckiej peregrynacji Znaków Miłosierdzia - obrazu Jezusa Miłosiernego, oraz relikwii Apostołów Miłosierdzia: św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Korowód będzie także zapowiedzią Światowych Dni Młodzieży, którego odbędą się w przyszłym roku w Krakowie pod hasłem: "Błogosławieni miłosierni...".

Jak zaznacza ks. Piotr Bączek, życiorysy świętych, to historie miłosierdzia - bardzo często odsłaniają prawdę o tym, iż siła miłości jest większa od sprawiedliwości: - Przykłady świętych pokazują, że byli oni świadkami miłosierdzia i sami to miłosierdzie czynili. Każdy chyba święty nie tylko świadczył o miłosierdziu Boga, ale w sposób naturalny i konkretny to oblicze, twarz miłosiernego Boga, odsłaniał. Święci byli świadkami miłosiernego Boga, naprawiając - na tyle ile mogli - tę rzeczywistość, w której żyli i która domagała się naprawienia.

Święci znowu wyjdą na bielskie ulice   W tegorocznym korowodzie wezmą udział także wolontariusze Diecezjalnego Centrum ŚDM, którzy będą nieść relikwie św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Z kolei młodzi z KSM przyniosą relikwie bł. Karoliny oraz św. Stanisława, przypominając o jubileuszu 25 lat działalności KSM.

Beskidzki Korowód Świętych rozpocznie się jak co roku w sobotę przed uroczystością Wszystkich Świętych - 24 października. Początek o 16.30 w bielskim kościele Trójcy Przenajświętszej prezentacją relikwii i modlitwą różańcową. A po nabożeństwie - ok. 18.00 - procesja z relikwiami przejdzie do katedry św. Mikołaja, gdzie o 18.30 bp Roman Pindel będzie przewodniczył koncelebrowanej Mszy Świętej.

Relacje i galerie zdjęć z poprzednich Korowodów Świętych można znaleźć w poniższych publikacjach:

Rekreacyjną kontynuacją Korowodu Świętych będzie rolkoteka ze świętymi - czyli dyskoteka na rolkach w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych. Można o niej przeczytać TUTAJ.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy