Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zakazany na Zachodzie, do zobaczenia u nas

Film "Apostoł", opowiadający o konwersji z islamu na chrześcijaństwo, pokaże w sobotę 19 września Filmowy Ruch Ewangelizacyjny na inauguracji kolejnego sezonu z dobrym filmem w kościele św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej.

- Rozpoczynając kolejny sezon z dobrymi filmem, pokażemy współczesną produkcję francuską, "Apostoł". Jako jedyni w Polsce otrzymaliśmy licencję na publiczną projekcję tego obrazu - mówi Benon Wylegała, inicjator Filmowego Ruchu Ewangelizacyjnego z Bielska-Białej.

- Pomimo że film ten nie został dopuszczony do komercyjnego rozpowszechnia w kilku krajach Europy zachodniej, z obawy przed groźbą zamieszek międzyreligijnych, my będziemy mogli obejrzeć go w kościele parafialnym św. Andrzeja Boboli, u księży pallotynów, obok Szpitala Wojewódzkiego - wyjaśnia B. Wylegała.

Premierowy pokaz odbędzie się 19 września (sobota) po wieczornej Mszy św. o 19.00. Wstęp wolny.

Jak informują wydawcy filmu z krakowskiego "Studia Katolik":

Film Cheyenne Carron ukazuje współczesne oblicze konfliktu dwóch wielkich religii świata. Czy istnieje szansa na pełne szacunku współistnienie i porozumienie wyznawców islamu i chrześcijan?

Akim, główny bohater filmu "Apostoł", doświadcza, jak wiele w życiu zmienia gorliwe poszukiwanie prawdy oraz jak bardzo w tym poszukiwaniu pomaga świadectwo życia innych ludzi. Czy Akim znajdzie to, czego szuka? Czy przezwycięży trudności, jakie napotka? Komu ostatecznie uwierzy? A Ty, w co wierzysz? Czy znasz wartość swojej wiary? Jaką cenę jesteś w stanie za nią zapłacić? Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus?

Film nie daje gotowych odpowiedzi, ale pokazuje drogę i cenę, jaką płacą ludzie, szukający w swoim życiu Miłującego Boga.

Filmowy Ruch Ewangelizacyjny działa od 30 listopada 2013 r., kiedy to bp Tadeusz Rakoczy pobłogosławił pomysłowi Benona Wylegały z parafii pallotyńskiej.

– Kiedy Jezus głosił Dobrą Nowinę, używał obrazów, przypowieści. Myślę, że niewiele się zmieniliśmy od tamtych czasów. Obraz po prostu do nas łatwiej przemawia. Stąd pomysł FRE – mówi Benon Wylegała.

Filmowy Ruch Ewangelizacyjny gościł już w prawie stu parafiach całej Polski. Regularne spotkania FRE odbywają się co miesiąc właśnie u księży pallotynów, obok Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Benon Wylegała za każdym razem proponuje widzom projekcje filmów, które mają tylko jeden cel: przyprowadzić ludzi do Jezusa.

– Dzięki otwartości proboszczów odwiedziłem m.in. bielsko-żywieckie parafie: w Janowicach, Bestwinie, Bystrej Krakowskiej, na Złotych Łanach, na Osiedlu Polskich Skrzydeł – wymienia B. Wylegała. – Ale zapraszają mnie także księża z całej Polski. Za każdym razem kościoły są pełne!

Każda projekcja jest połączona ze świadectwem życia Benona Wylegały i zaproszeniem do modlitwy.

Jak mówi inicjator FRE: – „Hitem ewangelizacyjnym” pozostają filmy "Ja Jestem" i "Ostatnie wezwanie" Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza. Ten filmy przemieniają ludzi, mobilizują do stałej modlitwy, do nawrócenia. Po projekcji w Oławie ludzie poprosili proboszcza, by do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu otworzył kaplicę w centrum miasta. W Kaliszu jeden z księży powiedział mi, że patrząc na postawę wiernych, przyśpiesza decyzję o przygotowaniu kaplicy adoracji. Inny ksiądz mówił mi, że rekolekcje zmobilizowały go do podjęcia postu w intencji parafian, jeszcze inny, że za swoich parafian deklaruje stałą abstynencję od alkoholu. Czuję mocno, że Pan Bóg działa przez to dzieło…

Apostoł (L'Apotre) - zwiastun filmu
studio katolik

« 1 »

Zobacz także

  • Mol
    17.09.2015 11:39
    Mol
    Obejrzałam ten film na dvd. Do połowy jest dość dobry, od połowy rozpaczliwie naiwny. Nie chce się wierzyć, że gdziekolwiek mógł być zakazany, bo promuje równość i jedność wszystkich religii, przy czym jest do mdłości poprawny politycznie. Wręcz disneyowski. Najbardziej wstrząsające w nim jest to, że został zakazany we Francji. Bo to oznacza, że o najdrobniejszych sprawach Francji decydują muzułmanie, którzy uważają za bluźnierstwo stawianie ich na równi z parszywymi chrześcijanami. Nawet nie muszą próbować podłożyć bomby w kinie, bo rząd francuski usłużnie usuwa z repertuaru wszystko, co mogłoby ich zdenerwować.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL