Czy papież Franciszek skosztuje piernika ŚDM?

"Jesteśmy już na ostatnim noclegu przed Rzymem. Jutro ostatnia setka. A piernik oczywiście przygotowany!" - relacjonuje ks. Piotr Niemczyk, który z grupą rowerzystów - wolontariuszy ŚDM 2 sierpnia wyruszył z Bielska-Białej Wapienicy, by promować ideę ŚDM Kraków 2016.

"Piernik oczywiście przygotowany! Ale zobaczymy co to będzie" - informuje z trasy ks. Piotr Niemczyk. Jego dziewięcioosobowa drużyna - ośmiu rowerzystów plus kierowca towarzyszącego im samochodu - pokonała już prawie 1700 km przez Słowację, Czechy, Austrię, Słowenię i Włochy. Do Watykanu planują dotrzeć 15 sierpnia - w uroczystość Wniebowzięcia NMP.

Kiedy wyjeżdżali w niedzielę 2 sierpnia sprzed kościoła św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej Wapienicy, uśmiechali się: – Nie liczymy na to, że się z Franciszkiem zobaczymy. Co najwyżej może stojąc na Placu św. Piotra na modlitwie Anioł Pański. On pewnie też raczej się nie dowie, że jesteśmy w Rzymie. Ale będzie to takie nasze symboliczne zaproszenie dla papieża i zapewnienie go, że już czekamy na przyszły rok! Choć oczywiście jesteśmy otwarci na Boże działania i… wszystko się może zdarzyć!

Kolacja na trasie w gościnnej Austrii   Kolacja na trasie w gościnnej Austrii
Projekt: "Rozkręć wiarę"
Już jutro będą pewni czy papież Franciszek będzie miał możliwość spróbować jak smakuje skoczowski piernik w kształcie logo ŚDM, z kolorowym lukrem. Zapas pierników odebrali pierwszego dnia swojej wyprawy z rąk duszpasterzy ze Skoczowa: ks. Antoniego Dewora - proboszcza parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła i ks. Tomasza Gwoździewicza. Wręczali je wszystkim gospodarzom, którzy gościli ich i przyjmowali na nocleg we wszystkich odwiedzanych krajach. Dziękowali za dobroć i życzliwość, ale i zapraszali do Krakowa, na przyszłoroczne święto młodych z papieżem Franciszkiem.

Rowerzyści też bardzo chcą uczestniczyć we Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II, która ma być ich dziękczynieniem.

Piernik trafił m.in. w ręce ks. Krysitiana Puszki w Austrii   Piernik trafił m.in. w ręce ks. Krysitiana Puszki w Austrii
Projekt "Rozkręć wiarę"
Promocja ŚDM Kraków 2016 to jedno, a drugie wynika z nazwy projektu, w który wpisuje się wapienicka wyprawa: "Rozkręć wiarę". przez swoją postawę młodzi rowerzyści chcą dać świadectwo swojej wierności Jezusowi i Jego Ewangelii.

W miarę możliwości i dostępu do sieci, wolontariusze relacjonowali swoją wyprawę na blogu, zmieszczonego na stronie bielsko-żywieckiego duszpasterstwa młodzieży - TUTAJ.

O starcie wyprawy przeczytacie także w tekście: Na rowerach wiozą pierniki dla Franciszka!

 


 

« 1 »