• facebook
 • rss
 • Na rowerach wiozą pierniki dla Franciszka!

  Urszula Rogólska

  dodane 02.08.2015 19:47

  Kolarze Tour de Pologne jeszcze spali, kiedy oni wyruszyli na swój Tour de Europa. Wczesnym rankiem 2 sierpnia dziesiątka wolontariuszy Diecezjalnego Centrum ŚDM w Bielsku-Białej ruszyła na rowerach do Rzymu z hasłem: "Jedziemy po Papieża!".

  – Jedziemy po Papieża! – wołają zdecydowanie. – No dobrze. Niezupełnie tak – dodają, śmiejąc się od ucha do ucha. Wolontariusze Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży w Bielsku-Białej w niedzielę 2 sierpnia o 6.00 spotkali się w kościele św. Franciszka z Asyżu w Wapienicy na Mszy św. Zaraz po specjalnym błogosławieństwie udzielonym im przez proboszcza parafii ks. Jerzego Matogę ruszyli na dwóch kółkach w daleką drogę na południe. W Rzymie chcą być 15 sierpnia.

  Po drodze zatrzymali się w Skoczowie, gdzie od ks. Antoniego Dewora i ks. Tomasza Gwoździewicza odebrali skoczowskie pierniki w kształcie logo ŚDM. To cegiełka na rzecz ŚDM, którą każdy może kupić i wspomóc działalność diecezjalnego centrum. Rowerowi pielgrzymi zostawią skoczowskie pierniki wszystkim, którzy przyjmą ich na nocleg - będzie to ich podziękowanie, a jednocześnie zaproszenie do Krakowa.

  - Nie zapomnijcie zawieźć jeden piernik także papieżowi Franciszkowi - uśmiechał się ks. Dewor.

    W Skoczowie ks. Piotr Niemczyk (z lewej) odbiera pierniki od ks. Antoniego Dewora
  Urszula Rogólska /Foto Gość
    W Skoczowie rowerzystów witali młodzi parafianie z księżmi: Antonim Deworem i Tomaszem Gwoździewiczem
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  Dziesięcioro

  Ekipę tworzy dziesięć osób: ks. Piotr Niemczyk - wikariusz parafii św. Franciszka z Asyżu w Bielsku-Białej-Wapienicy, członek Diecezjalnego Centrum ŚDM, Bogusława Dziergas - nauczyciel wuefu, przewodnik górski, ratownik medyczny, Maria Konior - studentka trzeciego roku geodezji i kartografii, zaangażowana w działalność UCO Kraków, Ola Janota - tegoroczna absolwentka LO w Żywcu, Ewelina Zbikowska - trener personalny, biegacz, alpinista, skiturowiec, Szymon Pomper - inżynier, fotograf, motocyklista, biker, Mateusz Sanetra - informatyk, maratończyk, zawodnik klubu KS-Luboń Skomielna Biała, Mikołaj Zmełty - psycholog, student AGH, Piotr Kruczek - uczeń III klasy gimnazjum w Jaworzu i jego tata Robert, kierowca towarzyszącego rowerzystom samochodu.

    Rzymska ekipa projektu "Rozkręć wiarę" AD 2015 w komplecie
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  – Dwa lata temu, kiedy byłem wikarym w Żywcu, razem z ekipą „Rozkręć wiarę” kręciłem na dwóch kółkach do Rzymu – opowiada ks. Piotr Niemczyk. – Od zeszłego roku jestem w nowej parafii, w Wapienicy. Pomyślałem więc, żeby i tu znaleźć przełożenie dla rowerowego pielgrzymowania grupy RW.
  Jadą do Rzymu – bo to będzie ich etap przygotowań do spotkania, które poprowadzi papież Franciszek, ale też dlatego, że przyświeca im idea projektu „Rozkręć wiarę” – dawania świadectwa wiary w taki właśnie sposób.
  Pochodzą niemal ze wszystkich części diecezji: z Bielska-Białej, Rajczy, Bystrej koło Wieprza, Rybarzowic, Pierśćca i Andrychowa.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół