Nowy numer 38/2023 Archiwum

Maj z Matką Bożą

W jednych miejscach od dziesięcioleci, a może i dłużej, w innych dopiero od kilku lat - majowe popołudnia i wieczory gromadzą przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach czcicieli Matki Bożej. Chcielibyśmy je odwiedzić razem z naszymi Czytelnikami.

Codzienne nabożeństwa ku czci Matki Bożej, to w niemal wszystkich polskich kościołach nieodłączny element majowych spotkań modlitewnych przed lub po Mszy Świętej.

Ale wierni bardzo często spotykają się także przy przydrożnych kaplicach, kapliczkach i krzyżach, by razem śpiewać pieśni maryjne, odmówić bądź odśpiewać Litanię Loretańską, Anioł Pański lub Wezwania do Matki Bożej.

Zapraszamy naszych Czytelników do dzielenia się zdjęciami i relacjami z miejsc, w których mieszkańcy spotykają się na modlitwie ku czci Matki Bożej. Może uda się krótko przedstawić historię kapliczek lub krzyży; dowiedzieć od jak dawna mieszkańcy spotykają się przy nich na majowej modlitwie; jak wygląda spotkanie?

Relacje i zdjęcia będziemy zamieszczać w internetowym wydaniu "Gościa" bielsko-żywieckiego. Postaramy się także odwiedzić miejsca, o których nas Państwo poinformujecie.

Ufamy, że nasze wspólne relacje reporterskie będą zachętą dla wszystkich do sąsiedzkich spotkań na modlitwie z Maryją, która zawsze wskazuje na swojego Syna Jezusa i prowadzi do Niego.

Materiały prosimy przysyłać na adres: bielsko@gosc.pl

Przeczytaj także:

- U Panienki nieopodal kamieniołomu

- Pan Augustyn ocalał i postawił krzyż

- U św. Jana Nepomucena na Dolnym Borze

- Przy odnowionej dzwonnicy w Siennej

- Z Maryją pod krzyżem w Harbutowicach

- 350 Litanii i Różańców

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy