Nowy numer 08/2024 Archiwum

Odnajdą się na szlaku

Ludzie poszukujący i zagubieni podczas pieszej pielgrzymki mogą na nowo odkryć swoje miejsce w życiu oraz we wspólnocie Kościoła - uważa bp Piotr Greger.

- Pielgrzymka, to nie tylko rekolekcje w drodze, ale także okazja do nawiedzenia parafii i sanktuariów w kilku diecezjach, czyli okazja do zapoznania się bogatą historią i kulturą wielu miejsc naszej Ojczyzny - przypomina bp Piotr Greger w liście, który księża odczytają wiernym diecezji bielsko-żywieckiej w pierwszą niedzielę sierpnia. Biskup pomocniczy zaprasza do udziału w pielgrzymce tych, którym nie straszna jest licząca blisko 180 kilometrów piesza wędrówka. Pozostałych - w imieniu biskupa ordynariusza Romana Pindla - zaprasza na wieńczącą pielgrzymkę Mszę św. na Wałach Jasnogórskich w poniedziałek 11 sierpnia o 14:00.

Piesza pielgrzymka wyrusza z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie w środę 6 sierpnia o godz. 8:00. W tym roku pielgrzymi będą rozważać słowa: Maryja przewodniczką wiary w Syna Bożego.

- To Ona, Matka Syna Bożego udała się w drogę do swej krewnej Elżbiety i tam usłyszała słowa: Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła (por. Łk 1, 45). Maryja idąca za Synem aż po Krzyż na Kalwarii, umacniała także wiarę apostołów po Zmartwychwstaniu Pana - przypomina bp Piotr Greger. - W takim duchu pielgrzymują na szczyt jasnogórski całe rodziny i młodzież, narzeczeni, kapłani i siostry zakonne, a także ludzie poszukujący i zagubieni, którzy na tym szlaku chcą na nowo odkryć swoje miejsce w życiu oraz we wspólnocie Kościoła. Proszę wszystkich pątników,  aby pamiętali w modlitwach o wszystkich intencjach naszej diecezji. Tegoroczna pielgrzymka będzie również dziękczynieniem za dar kanonizacji św. Jana Pawła II, który uczył nas pełnego wiary zaufania Chrystusowi i Jego Matce, co zdecydowanie wyraził w swoim papieskim zawołaniu: Totus Tuus - cały Twój.

Biskup pomocniczy zwraca się także do chorych i cierpiących:

- Zapraszam do duchowego pielgrzymowania poprzez transmisję za pośrednictwem naszego diecezjalnego radia Anioł Beskidów.

Pielgrzymkę na bieżąco będzie relacjonować także nasz portal bielsko.gosc.pl.

« 1 2 »

Zapisane na później

Pobieranie listy