Nowy numer 32/2022 Archiwum

Uwaga na niedzielne burze!

Choć nad Śląskiem Cieszyńskim i Żywiecczyzną niebo wciąż jest zachmurzone, sytuacja powoli się normuje. Pada sporadycznie, obniża się poziom wód w rzekach. Ale przewidywane na niedzielę burze mogą spowodować lokalne podtopienia.

Alarmy powodziowe nadal obowiązują w Bielsku-Białej, powiecie bielskim i na Żywiecczyźnie, a także w powiecie oświęcimskim w województwie małopolskim.

Wczoraj o 15.00 starosta cieszyński odwołał alarm przeciwpowodziowy na terenie gmin Skoczów, Ustroń, Brenna, Wisła. Teraz na terenie powiatu cieszyńskiego obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Wciąż do odwołania - prawdopodobnie przez tydzień - nieczynny będzie dla ruchu główny most na Wiśle w Skoczowie. Czeka na decyzję ekspertów. Można nim chodzić tylko pieszo. Policjanci kierują ruchem po obu stronach mostu.

Wprowadzono objazdy: DK 81 do S1 - S1 w kierunku Brennej - wiaduktem nad S1 w Pogórzu - ul. Górecką do ronda w rejonie komisariatu policji w Skoczowie.

Kładka dla pieszych na Wiśle przy ul. Sportowej została otwarta.

Kładka dla pieszych na Sole w Żywcu już otwarta   Kładka dla pieszych na Sole w Żywcu już otwarta
www.starostwo.zywiec.pl
W Żywcu od wczoraj piesi mogą już znowu przekraczać Sołę kładką zbudowaną w okolicy przebudowywanego Starego Mostu. Otwarto także pobliskie rondo obok Karczmy Żywieckiej wraz z ulicami dojazdowymi.

Prognozy IMGW przewidują dziś w regionie burze, podczas których opady deszczu wyniosą do 25 mm, lokalnie około 40 mm, a wiatr w porywach do 75 km/h. Lokalnie opady gradu.

W związku z prognozowanymi opadami burzowymi możliwe są wzrosty stanów w granicach strefy wody wysokiej. Lokalnie mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze, Olza może osiągnąć stan alarmowy.

W niedzielę 18 maja będzie jeszcze przelotnie padać. Po południu przewidywane są burze, które mogą spowodować kolejne podtopienia.

Prognoza przewiduje, że opady deszczu ustaną w nocy z niedzieli na poniedziałek.

 

O skutkach kilkudniowych opadów deszczu czytaj także:

* Podbeskidzie podtopione

* Soła topi Bielany

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama