Muzyczka poleci do nieba

Gwiazdy „Mam talent” i „Bitwy na głosy” śpiewają z Golcami - na kanonizację.

Piosenka „Leć muzyczko do nieba” powstała 12 lat temu z okazji ostatniej - jak się później okazało - wizyty Jana Pawła II w ojczyźnie. W prostych słowach, układających się w modlitwę, opowiada o zwięźle historię pontyfikatu papieża Polaka i wyjaśnia, kim był i jest dziś dla rodaków.

Kapela braci Łukasza i Pawła Golców zagrała piosenkę w 2002 roku na lotnisku w Balicach, na pożegnanie Ojca Świętego. Uniwersalny tekst i nieco melancholijna, nostalgiczna melodia, łatwo wpadająca w ucho, sprawiły, że odtąd utwór stał się niemal hymnem setek placówek, zwłaszcza szkół, noszących imię Jana Pawła II.

Po 12 latach, z okazji kanonizacji, muzycy z Milówki wrócili do starego utworu, niczym zakrystian do zapomnianego feretronu w kościelnym magazynie: dobyli melodię, ozdobili nowym, symfonicznym aranżem, który olśniewa bogactwem dźwięków.

A do wykonania zaprosili całą procesję znamienitych gwiazd współczesnej estrady: Anię Wyszkoni, Piotra Cugowskiego, Rafała Brzozowskiego, Monikę Kuszyńską, Ryszarda Rynkowskiego i Kubę Badacha.

W ekipie wokalu pojawiali się także laureaci programów „Mam talent” i „Bitwa na głosy”: Eliza Kania oraz Natalia Sołtysek. W tle zaśpiewał lubelski zespół „Gospel Rain”, zagrali muzycy ze słynącego ulicznymi happeningami perkusiści z krakowskiej formacji Sorrir Por Favor.

Prawykonanie nowej wersji „Leć muzyczko do nieba” odbędzie się w ramach specjalnego koncertu w Krakowie-Łagiewnikach w sobotę 26 kwietnia. Koncert będzie transmitowany przez 1 Program TVP.

Papieskiego hymnu Golec uOrkiestry można wysłuchać w wersji on-line:

BRACIA GOLEC I PRZYJACIELE: "LEĆ MUZYCZKO"
Golec uOrkiestra

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • dagnes_
  25.04.2014 08:55
  dagnes_
  Moim skromnym zdaniem, o wiele bardziej nadaje się na hymn kanonizacyjny niż "Pod prąd". Z całym szacunkiem dla muzyki Mateusza Pospieszalskiego (i Adama Nowaka, którego teksty i muzykę mogę słuchać dniami i nocami!),
  ale tą piosenkę mało kto potrafi zanucić, a co dopiero zaśpiewać...
  Za to TA melodia wpada w ucho od razu, a słowa - bardzo prawdziwe i piękne!
  Pozdrawiam
  +
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.