Ponad 400 osób wzięło udział w integracyjnej sztafecie "Płyniemy do Rzymu". Na basenie bielskiej pływalni "Troclik" pokonali nie tylko 1478 długości basenu, ale aż...pięć takich odległości!
- Jestem zmęczona, bo za szybko płynęłam te siedem długości basenu. Ale jestem bardzo zadowolona - cieszyła się Justyna Caputa, odbierając dyplom uznania za udział w niezwyczajnym przedsięwzięciu, jakie bielskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski „Ada”, razem ze swoimi przyjaciółmi, przygotowało w dniu kanonizacji Jana Pawła II.
Patronat nad sztafetą objęli biskup Roman Pindel i Jacek Krywult prezydent Bielska-Białej. Obaj wraz z urzędnikami bielskiego magistratu przybyli w niedzielę rano na inaugurację całodziennego przedsięwzięcia.
Gratulowali organizatorom oryginalnego pomysłu na radosne świętowanie tego jedynego w dziejach wydarzenia. Dziękowali za otwarte serca sprawnych i tych mniej sprawnych, którzy tego dnia postanowili razem zrobić coś niezwyczajnego. I zrobili!
Pierwszy na torze pojawił się Adrian Formas - medalista paraolimpijski, zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych "Ada" działających przy stowarzyszeniu.
1478 x 5!
Na pomysł integracyjnej sztafety pływackiej "Płyniemy do Rzymu", którą "Ada" chciała uczcić to wielkie wydarzenie, wpadły Elżbieta Tyczyńska i Teresa Krajewska, kierujące stowarzyszeniem. "Ada" to także Klub Olimpiad Specjalnych. Jego 22 członków świetnie radzi sobie na dużym basenie, więc sztafeta dla Jana Pawła II, byłaby i świetną zabawą, i wyzwaniem!
Bielsko-Białą od Rzymu dzieli 1478 km. Trzeba by więc symbolicznie pokonać tyle długości basenu, by dotrzeć do celu.
Do udziału w przedsięwzięciu "Ada" zaprosiła szefów "Troclika", uczniów bielskich szkół, kluby olimpiad specjalnych, rodziców, nauczycieli i wiele osób dobrej woli. Zaangażowali się uczniowie liceum plastycznego, którzy przygotowali logo sztafety, zorganizowali konkurs na plakat imprezy, a w dniu zawodów przyszli z grupą bębniarzy, zagrzewając zawodników do walki o kolejne długości.
Na zaproszenie odpowiedzieli także uczniowie i nauczyciele szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego z dyrektor Beata Markowicz, a także wuefistami Magdaleną i Romanem Miszczykami.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.