Górale z Jaworzynki podziękują za kanonizację

Jaworzynka. W dniu kanonizacji bł. Jana Pawła II parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła powita jego relikwie.

- Pragniemy dać wspólne świadectwo naszej pamięci o umiłowanym papieżu Polaku, który w sercach beskidzkich górali pozostanie wiecznie żywy - podkreśla ks. Stanisław Pindel, proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce, zapraszając na uroczystości przygotowywane w tej parafii w niedzielę 27 kwietnia, kiedy to w Rzymie zostanie wyniesiony na ołtarze bł. Jan Paweł II.

- O godz. 11.15 zapraszamy na na uroczystą Mszę św. dziękczynną za dar kanonizacji oraz uroczyste wprowadzenie relikwii "Ex Capillis Sancti Joannis Pauli II Papae" - relikwie włosów - informuje ksiądz proboszcz.

W programie uroczystości:

- Msza św., w czasie której nastąpi powitanie oraz uczczenie przez ucałowanie relikwii świętego Jana Pawła II.

- Poświęcenie obrazów "Jezu ufam Tobie" i "Święty Jan Paweł II".

- Przekazanie wiernym Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia.

- Odsłonięcie pamiątkowej tablicy przed kościołem.

- Przejście do domu katechetycznego przy kościele oraz uroczyste otwarcie wystawy Klubu Kolekcjonera Pamiątek Świętego Jana Pawła II:  "Gronie dla Ojca Świętego", prezentującej dzieła twórców z Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa. Zgromadzono medale, banknoty, stemple wydane z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

Będzie można także posłuchać i obejrzeć występy zespołów góralskich i orkiestr, wpisać się do "Księgi podziękowań, próśb i postanowień dla Świętego Jana Pawła II", a także... spróbować kremówek papieskich!

                                                                                 

« 1 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.