Nowy numer 25/2021 Archiwum

Paschalny trójskok

Uroczyste zawierzenie diecezji bielsko-żywieckiej Bożemu Miłosierdziu zapowiada bp Roman Pindel. Będzie to trzecie ze znaczących paschalnych przedsięwzięć.

Na pierwszym miejscu ordynariusz wzywa do owocnego przeżycia 40-dniowego okresu pokuty. Zachęca do udziału w wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, ale także w Eucharystii i to nie tylko niedzielnej, ale również w zwykłe dni. - W ramach roku przeżywanego pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego” mamy zgłębiać słowo Boże, które prowadzi nas do takiego wyznania i do bliższej zażyłości z samym Jezusem, Synem Bożym - argumentuje ordynariusz bielsko-żywiecki.

Kolejnym „krokiem paschalnym” jest - w słowie bp. Romana Pindla - kanonizacja bł. Jana Pawła II. - Fakt, że przypada wówczas Niedziela Miłosierdzia, uświadamia nam, jak wiele zrobił dla rozpowszechnienia kultu Bożego Miłosierdzia papież z Polski w czasie całego swojego życia. Można wręcz przypuszczać, że Jan Paweł II przejdzie do historii jako Papież Miłosierdzia - pisze ordynariusz bielsko-żywiecki i apeluje o głębokie przeżycie tej uroczystości zarówno diecezjan pielgrzymujących do Rzymu, jak i tych, którzy uroczystość śledzić będą w przekazach medialnych.

Uwieńczeniem paschalnych przeżyć będzie diecezjalna piesza pielgrzymka do Łagiewnik. Zapisy na nią już trwają w wybranych miejscach diecezji. Pątnicy wyruszą 30 maja z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie, by 3 maja nawiedzić najpierw krakowskie Centrum Jana Pawła II, a następnie stanąć w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. - W miejscu uświęconym przez ostatnie lata życia św. Faustyny pragnę wraz z pielgrzymami powierzyć całą diecezję Bożemu Miłosierdziu. W ten sposób chcemy zaświadczyć wobec świata, że ogień miłosierdzia Bożego dociera do wiernych diecezji bielsko-żywieckiej - wyjaśnia bp Roman Pindel. - Niech czas przygotowania paschalnego pomoże nam jeszcze mocniej przylgnąć do Boga bogatego w miłosierdzie, głosić je i pełnić wobec wszystkich potrzebujących - dodaje na koniec.

List pasterski ordynariusza bielsko-żywieckiego zostanie odczytany w kościołach diecezji w pierwszą niedzielę tegorocznego Wielkiego Postu. Jego treść można znaleźć TUTAJ.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama