Nowy numer 30/2021 Archiwum

Adoptuj sobie posła

Papież Franciszek powiedział, że najlepsze, co można ofiarować rządzącym, to modlitwa. Dlatego Cieszyńska Wspólnota Mężczyzn w Modlitwie Nikodem rozpoczęła akcję duchowej adopcji moralnych i religijnych autorytetów, która jest wyrazem troski i szacunku dla życia.

- Chcemy modlić się i pościć, prosząc o światło Ducha Świętego dla wszystkich osób rządzących w naszym kraju - mówią członkowie wspólnoty. - Chcemy wspierać modlitwą nasz episkopat w walce o ochronę życia i rodziny. Wierzymy w to, że każdy konkretny polityk oraz każdy konkretny biskup, który zostanie nam losowo wybrany do duchowej adopcji, potrzebuje naszej modlitwy - dają.

Każdy podejmujący adopcję otacza troską jednego polityka oraz biskupa. Nie wybiera go z imienia i nazwiska. Po inernetowym  zgłoszeniu swojego udziału w krucjacie otrzymuje e-mailem imiona i nazwiska adoptowanych oraz zalecane praktyki modlitewne. Szczególną rolę w dziele adopcji odgrywa systematyczna modlitwa różańcowa. Podejmujących dzieło zachęca się do kumulacji modlitwy, czyli ofiarowania w intencji adoptowanej osoby wszystkich podejmowanych dzieł modlitewnych: udziału w Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, Koronki do Bożego Miłosierdzia czy inne osobiste modlitwy.

Szczególnie cenny w dziele adopcji jest post, choć odmówienie sobie przyjemności kulinarnych, czy cielesnych w ogóle, nie jest w żaden sposób określony co do częstotliwości czy jakości i również pozostaje w gestii i możliwościach przyłączających się do dzieła.

Adoptujący proszeni są o zgłoszenie przystąpienia do dzieła. Można to zrobić poprzez witrynę internetową www.razemwmodlitwie.pl. I nie idzie tutaj o gromadzenie jakichś danych, czy tworzenie list, ale o świadomość wspólnoty modlących się.

Adopcję podejmuje się na czas określony, to jest do końca 2014 roku.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama