Nowy numer 30/2021 Archiwum

Adoptuj sobie posła

Papież Franciszek powiedział, że najlepsze, co można ofiarować rządzącym, to modlitwa. Dlatego Cieszyńska Wspólnota Mężczyzn w Modlitwie Nikodem rozpoczęła akcję duchowej adopcji moralnych i religijnych autorytetów, która jest wyrazem troski i szacunku dla życia.

Cieszyńska Wspólnota Mężczyzn w Modlitwie Nikodem zawiązała się półtora roku temu w Cieszynie, stawiając sobie za cel modlitwę mężczyzn za żony i dzieci. Inspiracją do jej założenia była Wspólnota Matek w Modlitwie.

Wspólnota ma korzenie katolickie, ale gromadzi chrześcijan różnych wyznań. Członkowie grupy modlą się indywidualnie, ale raz w miesiącu wspólnie adorują Najświętszy Sakrament, a potem dzielą się doświadczeniami i pomysłami.

To właśnie dzięki takim spotkaniom narodziła się nie tylko idea adopcji polityków i biskupów, ale także pierwszy chrześcijański marsz dla życia i rodziny, obrzęd błogosławieństwa rodzin i piesza pielgrzymka z Cieszyna do Szczyrku.

- Wierzymy, że dzięki wytrwałej i ufnej modlitwie odmieni się oblicze tego świata, daru Boga dla nas - przyznają członkowie Wspólnoty Mężczyzn w Modlitwie Nikodem.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama