Bp Piotr wyręczył ordynariusza

Bp Piotr Greger odczytał słowo pasterskie ordynariusza podczas jego ingresu do żywieckiej konkatedry Narodzenia NMP.

Bp Roman Pindel od kilku dni walczy z infekcją gardła. Chorobę udało się opanować na tyle, że ks. biskup przewodniczył Mszy św., ale wszystkie teksty liturgiczne recytował, zaś odczytanie słowa pasterskiego powierzył biskupowi pomocniczemu Piotrowi Gregerowi.

To wystąpienie, w formie listu pasterskiego, dwa dni wcześniej zostało rozesłane do wszystkich proboszczów i w niedzielę ingresu do żywieckiej konkatedry jest odczytywane we wszystkich kościołach Podbeskidzia.

Biskup ordynariusz zachęca w nim wszystkich diecezjan, zarówno zaangażowanych w Kościół, jak i dystansujących się od niego, do poznania i zrozumienia Chrystusa.

Ukazuje konkretne sposoby realizacji tego zadania, zachęcając diecezjan, by tworzyli grupy biblijne, włączali się w formację proponowaną przez nowe ruchy i stowarzyszenia religijne, uczniów zachęca do aktywnego udziału w katechezie i szkolnych konkursach biblijnych.

Treść słowa pasterskiego można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...