Wobec autorytetu Bożego Słowa...

Ma na swoim koncie sporo publikacji - i międzynarodową sławę uznanego biblisty. Często zapraszany na naukowe konferencje i wykłady, nie zapomina jednak, że Słowo Boże, które bada i analizuje, jest praktyczną wskazówką dla wierzących.

Ks. prof. dr hab. Roman Pindel jest autorem wielu książek poświęconych Nowemu Testamentowi, jak również problemom duszpasterskim, małżeństwa i rodziny, a także kapłaństwa. Są wśród nich prace naukowe, ale jest też spora liczba publikacji popularnonaukowych, których zadaniem jest udostępnienie owoców naukowych poszukiwań teologicznych osobom, które bardziej potrzebują praktycznych porad, jak żyć Słowem Bożym, jak stosować je na co dzień.

Poniżej prezentujemy tylko niektóre z publikacji, nie tylko po to, by uzmysłowić ich imponującą liczbę czy zróżnicowanie tematyczne, ale przede wszystkim dlatego, że choć za każdą z nich niewątpliwie stoi rzetelny naukowy aparat badawczy teologa, równie wyraźnie widać w nich uwagę, otwartość i życzliwość, z jaką ich autor zwraca się ku człowiekowi, pomaga, podpowiada, radzi... Są na tej liście książki w tradycyjnej postaci - i popularne dziś audiobooki dla wybierających wygodniejszą formę lektury do słuchania.

 

“Kapłaństwo w Biblii” czy "To co z Ducha Świętego: egzegeza wybranych tekstów Nowego Testamentu”, "Aby zrozumieć Pawła: wprowadzenie i wdrożenie w lekturę Listów Pawłowych", "Działalność zbawcza Kościoła w teorii i praktyce pastoralnej" - to niektóre z rozpraw naukowych.

« 1 2 3 4 5 »
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...