Nowy numer 29/2019 Archiwum

Świadectwo autorów "Tajemnicy tajemnic"

O zwycięstwach Maryi w życiu Agnieszki i Rafała Porzezińskich usłyszeli uczestnicy bielskiego pokazu ich filmu "Tajemnica tajemnic".

Jak mówił Rafał Porzeziński, już w trzy tygodnie od początku tej modlitwy, Jezus dał jasną odpowiedź. - Na jednym z kursów ewangelizacyjnych, na który pojechałem jeszcze ubrany jak młody człowiek z kapeli punkowej, pokazał mi to moje szczęście... - mówił.

Był przekonany, że Agnieszka, którą spotkał na kursie, to jest właśnie ta kobieta, o którą się modli. Ich narzeczeńskie spotkania, to wyjazdy do niezliczonej wprost liczby polskich sanktuariów maryjnych.

- Gdzie nie pojechaliśmy i widziałem te trzy litery M jak Maryja, R jak Regina, A jak Angelorum - Maryja Królowa Aniołów - ja widziałem: M jak Maryja, R jak Rafał, A jak Agnieszka! - Wszędzie prosiłem o błogosławieństwo dla naszego przyszłego małżeństwa, wszędzie starałem się przedstawić moją przyszłą żonę Matce Bożej.

Niełatwa chwila przyszła w czasie Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, gdzie postanowił szczerze opowiedzieć Agnieszce o swoim życiu. - Mocno tkwiły mi w pamięci słowa: "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli". Wiedziałem, że z Agnieszką muszę być szczery, muszę jej powiedzieć o sobie całą prawdę. Tylko całkowite wzajemne zaufanie ma sens, kiedy chce się z kimś budować przyszłość. Powiedziałem Agnieszce prawdę. Nie odrzuciła mnie...

Od początku modlili się o dzieci w swojej rodzinie. Agnieszka powierzała tę sprawę św. Józefowi. Kiedy po 3 latach życia małżeńskiego dzieciątko się nie pojawiało, zaczęły się ich wędrówki po lekarzach... To wtedy któregoś dnia, wzrok Rafała przykuła figura św. Józefa, stojącego z siekierą w ręku, z małym Jezusem przy boku.

- "Przecież Ty adoptowałeś syna!" krzyknąłem do figury i popędziłem samochodem do domu, żeby o tym powiedzieć Agnieszce - opowiada. A żona już też myślała o adopcji.

« 1 2 3 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL