Nowy numer 24/2021 Archiwum

Przyłącz się do beskidzkich orszaków!

Cztery Orszaki Trzech Króli przejdą ulicami Podbeskidzia - w Bielsku-Białej, Czańcu, Rajczy i Zabrzegu. Jesteś wierzący czy też nie - przyjdź koniecznie, załóż koronę i kolęduj!

Królewska korona i śpiewnik dla każdego - Podbeskidzie szykuje się do wielkiego kolędowania na ulicach miast i gmin. Jesteś chrześcijaninem czy też nie - czuj się zaproszony na wielkie święto radości!

Ani przenikliwy chłód przed trzema laty, ani padający śnieg w zeszłym roku nie zniechęciły prawie 3 tys. osób, które 6 stycznia - w uroczystość Objawienia Pańskiego - zdecydowały się przejść ulicami Bielska-Białej w diecezjalnym Orszaku Trzech Króli. I dzieci, i dorośli założyli na głowy papierowe korony, otworzyli śpiewniki z kolędami i razem śpiewali, ile sił w płucach. Bo tego dnia wszyscy jesteśmy królami!

- Ufamy, że i 6 stycznia 2014 roku spotkamy się w Bielsku-Białej tak licznie - mówi Irena Olma z Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich. - Zapraszamy wszystkich - wierzących i niewierzących, by razem kolędować, ucieszyć sobą. My, chrześcijanie, chcemy też zaświadczyć, że nasza wiara daje nam siłę, nadzieję i radość. Tych, którzy chcieliby doświadczyć tego także, zapraszamy do nas, kiedy będziemy się kłaniać naszemu Królowi - Jezusowi.

Przyłącz się do beskidzkich orszaków!   - Korony będą piękniejsze!Te tylko na próbę - mówi Irena Olma orszakowym Trzem Królom, którymi będą (od lewej): Leszek Zacharejko, Jerzy Klisz i Wacław Sobieraj Urszula Rogólska /GN Bielski orszak wyruszy o godz. 11.30 z pl. Opatrzności Bożej w Białej (przed kościołem) i podąży ul. ks. Stojałowskiego na Stary Rynek w Bielsku. Królowie - w tych rolach Wacław Sobieraj, artysta malarz, oraz Leszek Zacharejko i Jerzy Klisz, członkowie oddziałów Akcji Katolickiej w naszej diecezji - pojadą w bryczce. Będą im towarzyszyć: gwiazda, anioły i diabły, dwór w kolorach królów z Azji, Afryki i Europy - czerwonym, zielonym i niebieskim, królewskie flagi, wojowie i strzelcy oraz Dziady Żywieckie. Będą, oczywiście, Maryja, Józef i Dzieciątko - w tej roli Anna I Marcin Palowie ze swoim 7-miesięcznym synem Dawidkiem. Na rynku kolędowaniu będzie przewodził zespół "Wilamowice". A wilamowickie gospodynie upieką ciasta dla najmłodszych.

Głównymi organizatorami orszaku, któremu towarzyszy hasło: "Kolędujmy!" są Diecezjalna Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich oraz Biuro Promocji Kultury i Sportu przy Kurii Diecezjalnej. Każdy, kto chciałby dołączyć do grona sponsorów, wciąż jest mile widziany.

Orszak to też okazja do otwarcia serca. W Bielsku-Białej wolontariusze i stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" będą zbierać datki na stypendia dla zdolnych uczniów w trudnej sytuacji materialnej. Trzej Królowie przynieśli Dzieciątku Jezus cenne dary, my również możemy ofiarować coś od serca!

* BIELSKO-BIAŁA - orszak diecezjalny  wyruszy o godz. 11.30 z pl. Opatrzności Bożej w Białej i przejdzie na Stary Rynek w Bielsku.

* CZANIEC - orszak wyruszy sprzed kościoła św. Bartłomieja po Mszy św. o godz. 10.45.

* ZABRZEG - orszak rozpocznie się o godz. 11.45 przed Domem Strażaka, a zakończy na stadionie LKS Sokół.

* RAJCZA - orszak ruszy o godz. 11 sprzed sceny przy Centrum Kultury, a zakończy Mszą św. o godz. 11.45.

O przygotowaniach do tegorocznego orszaku pisaliśmy w tekście Trzej królowie u krawcowej.

A jak było w zeszłym roku - można przeczytać i obejrzeć tutaj:

- Do Bielska-Białej mędrcy przybyli konno

- Śnieżyca nie powstrzymała Królów w Rajczy

- Marsz koronowanych głów

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama