• facebook
 • rss
 • Trzej królowie u krawcowej

  Urszula Rogólska

  dodane 13.12.2013 14:36

  Panowie: Jerzy Klisz, Wacław Sobieraj i Leszek Zacharejko pojadą w bryczce na czele III Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami Bielska-Białej 6 stycznia! Trwają przygotowania do tego święta!

  - Staramy się, żeby co roku pojawiła się jakaś nowość. W zeszłym roku Trzej Królowie jechali konno, w tym - pojadą w bryczce - mówi Irena Olma z Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, która w imieniu Diecezjalnej Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich koordynuje przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami Bielska-Białej w uroczystość Objawienia Pańskiego.

  W tym roku stroje dla Króli i Świętej Rodziny przygotowała Jolanta Nikiel, która w parafii Nawiedzenia NMP w Hałcnowie od lat pomaga tamtejszej młodzieży w inscenizowanych przez nią jasełkach i misteriach Męki Pańskiej.

  Panowie, którzy będą odgrywali role Trzech Króli: Jerzy Klisz, Wacław Sobieraj i Leszek Zacharejko spotkali się w siedzibie Akcji Katolickiej, żeby przymierzyć królewskie stroje, w których wystąpią w czasie orszaku.

  - Dzisiaj nie przyniosłam jeszcze koron, ale zapewniam, że będą naprawdę po królewsku - bardzo bogate - uśmiecha się Jolanta Nikiel.

  Na próbę - panowie założyli papierowe korony, które będą mogli włożyć na głowy wszyscy uczestnicy bielskiego orszaku.

  Swój strój przymierzył także św. Józef - w tej roli Marcin Pala, któremu będzie towarzyszyła żona Ania i ich najmłodszy z trzech synów - siedmiomiesięczny Dawid.

  - Ufamy, że podobnie jak w poprzednich latach, także 6 stycznia 2014 roku spotkamy się w Bielsku-Białej bardzo licznie - mówi Irena Olma. - Zapraszamy wszystkich - wierzących i niewierzących - by razem kolędować, ucieszyć sobą. My, chrześcijanie, chcemy też zaświadczyć, że nasza wiara daje nam siłę, nadzieję i radość. Tych, którzy chcieliby doświadczyć tego także, zapraszamy do nas, kiedy będziemy się kłaniać naszemu królowi - Jezusowi.

  6 stycznia 2014 roku Orszak wyruszy o 11.30 z Pl. Opatrzności Bożej w Białej (przed kościołem), gdzie po modlitwie Anioł Pański podąży ul. Ks. Stojałowskiego na Stary Rynek w Bielsku. Królom będą towarzyszyć: gwiazda, anioły i diabły, dwór w kolorach królów z Azji, Afryki i Europy - czerwonym, zielonym i niebieskim, królewskie flagi, wojowie i strzelcy oraz Dziady Żywieckie.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół