Obyśmy się trzymali Słowa Życia: Jezusa!

Z okazji świąt Bożego Narodzenia podczas spotkania z klerykami w krakowskim seminarium bp nominat Roman Pindel złożył diecezjanom życzenia.

- Kiedyś oglądałem grafikę z wymowną sceną. Na pierwszym planie widać było wielki tłum na przejściu dla pieszych. Ludzie idą w obie strony. Widać, że to czas przed świętami Bożego Narodzenia, bo niosą choinki, ogromne paczki i bardzo się spieszą. Przed przejściem stoi sznur samochodów, a wśród nich mężczyzna prowadzi osiołka, na którym siedzi kobieta - mówił bp Pindel. - Przesłanie tego obrazu jest bardzo proste: chodzi o to, żeby w tym zwyczajnym przedświątecznym zabieganiu, które absorbuje, zajmuje wiele czasu i naszej uwagi, nie zagubić i nie przegapić nadejścia Tego, Który jest najważniejszy - Boga w Jezusie Chrystusie. I tego zwłaszcza życzmy sobie: żebyśmy we własnym sercu potrafili zatroszczyć się, by Jezus mógł się narodzić.

« 1 »
  • jorge
    27.12.2013 00:23
    Bardzo dobry tekst zyczen.Szkoda tylko, ze ich sposob zlozenia jest suchy niczym stare suchary. Gdzie jest ta radosc??? I usmiech ???
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...