Adwentowa sesja z biskupem

Bp nominat Roman Pindel poprowadził w grudniu sesję biblijną w czechowickim Domu Rekolekcyjnym św. Józefa, prowadzonym przez księży jezuitów.

- I jeszcze chyba nie mieliśmy takiej licznej grupy uczestników. To zrozumiałe, bo gościmy nie tylko znanego biblistę i naszego stałego współpracownika, ale po raz pierwszy także Księdza Biskupa - cieszył się z tego dużego zainteresowania słuchaczy o. Wacław Królikowski SI, dyrektor domu, gdy w dużej auli nie było już wolnych krzeseł.

- Cieszę się, że mimo tylu nowych obowiązków związanych ze zbliżającym się ingresem i konsekracją biskupią nasz stały prowadzący tę sesję biskup nominat Roman Pindel jednak nie zawiódł nas i przyjechał - dodawał o. Królikowski.

Wprawdzie prelegent na wstępie przeprosił za modyfikację tematu, bo w natłoku niespodziewanych zajęć nie zdążył opracować pierwotnej wersji i zamiast tematu "Wiara czy moralność?" omawiał zagadnienia związane z pytaniem: "Wiara czy magia?", ale nikt nie był rozczarowany. Temat okazał się zbliżony do zapowiadanego, a ukazany w szerokim biblijnym kontekście, był zaproszeniem do głębokiej refleksji nad stanem własnej wiary.

- To były nie tylko wspaniałe trzy dni, które pomogły się wyciszyć i przygotować do Bożego Narodzenia, ale też wiadomości niezwykle przydatne na co dzień, gdy jesteśmy wciąż poddawani różnym próbom magicznego myślenia - uważa Florian Grzybek. - Jestem na tych rekolekcjach już kolejny rok, zawsze sporządzam notatki i często w ciągu roku do nich sięgam.

Biskup nominat Roman Pindel podczas Eucharystii sprawowanej na zakończenie rekolekcji, zachęcał do lektury Pisma Świętego i do szukania Pana Jezusa.

- Nie można zapominać, że takim uprzywilejowanym sposobem poznawania Słowa Bożego jest też wspólnota. Taka wspólnota zwykle się zawiązuje też w takim gronie: osób przybyłych z różnych stron, które sprowadza i przyciąga w to miejsce Słowo Boże. Wspólna modlitwa, wspólne milczenie, wspólna Eucharystia - to jest naprawdę wyjątkowy sposób, w jaki Bóg może przemawiać do nas wszystkich - mówił, dziękując za wspólna modlitwę i prosząc o nią w swojej intencji zarówno w najbliższych tygodniach, jak i podczas całej posługi biskupiej, którą rozpocznie 6 stycznia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pobieranie... Pobieranie...