Nowy numer 39/2023 Archiwum

Nasi w Rio!

Po Tygodniu Misyjnym spędzonym w Sao Paolo nasi młodzi dotarli do Rio de Janeiro, gdzie świętują Światowe Dni Młodzieży i czekają na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

- Wieczorem dotarliśmy do Rio de Janeiro. Niestety, miasto nas powitało „siąpiście i mgliście”, więc nie mogliśmy dostrzec wyciągniętych nad nami rąk Jezusa z Corcovado - relacjonował dziś nad ranem polskiego czasu ks. Grzegorz Strządała, jeden z dwóch księży naszej diecezji, którzy polecieli do Brazylii na Światowe Dni Młodzieży z grupą młodych diecezjan. Przewodnikiem drugiej grupy jest ks. Andrzej Wołpiuk. Diecezję bielsko-żywiecką w Brazylii reprezentuje dwudziestka młodych.

Dziś wezmą udział w Mszy św. inaugurującej ŚDM. A przez najbliższe dni od 24 do 26 lipca do południa będą się spotykać na katechezie w grupach językowych. Popołudniami będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, koncertach, zwiedzaniu. 25 lipca powitają papieża, a 26 lipca razem z nim wezmą udział w Drodze Krzyżowej. Finałem spotkania będzie czuwanie z papieżem 27 lipca i uroczysta Eucharystia 28 lipca.

Pierwsza grupa diecezjan bielsko-żywieckich wróci do Polski 31 lipca.

Już pierwszy tydzień w Brazylii dla młodych z grupy ks. Grzegorza był przeżyciem pełnym wrażeń. W Ameryce Południowej, w mieście św. Pawła - Sao Paulo - wylądowali 16 lipca. W swoich domach gościły ich cztery rodziny z parafii Najświętszego Oblicza w Sao Paulo, choć - jak sami przyznają - zaskoczyli ich, kiedy się okazało, że ósemce Polaków asystuje aż dwudziestka żywiołowych Brazylijczyków, gotowych pomóc im w każdej chwili.

- W Sao Paulo zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie. Po przyjeździe do parafii nawiedziliśmy na chwilkę kościół i zostaliśmy zaproszeni do księdza proboszcza na kolację. Kościół Najświętszego Oblicza - jak nam powiedział ks. Cassio - jest jedynym na świecie pod takim wezwaniem - relacjonuje ks. Grzegorz. - Parafianie celebrowali nasze przybycie. Na Mszy św. - bardzo żywiołowo przeżywanej - mieliśmy okazję doświadczyć głębokiego ciepła wspólnoty. Mimo dnia roboczego na Eucharystii był pełny kościół ludzi!

« 1 2 3 »

Zapisane na później

Pobieranie listy