Nowy numer 37/2021 Archiwum

Soboty z bardzo Dobrą Nowiną

We Fraternii Franciszkańskiej zrodził się projekt wakacyjnej „Ewangelizacji w Beskidach” - sobotnich, rodzinnych i wspólnotowych wypraw w góry

– Jesteśmy po kursie „Alfa”, który wszyscy przeżywaliśmy u ojców franciszkanów w Rychwałdzie – opowiada Katarzyna Goryl. – Jest nas dziesiątka. Każdy z nas doświadczył wielkiej miłości Pana Boga. Nie chcieliśmy tak tego zostawiać. Skupiliśmy się więc przy Fraterni Franciszkańskiej. Stworzyliśmy grupę, która poprzez obraz – dramę i pantomimę – chce przybliżać słowo Boże.

Jednak i na tym się nie skończyło... Rok temu Fraternia Franciszkańska, a razem z nią „Francesco Team”, pojechali do Kostrzyna nad Odrą na Kongres Nowej Ewangelizacji.

– Przeżyliśmy tam wspaniale chwile, a Duch Święty podpowiedział nam, że i na tym nie koniec. Że trzeba działać – opowiada Katarzyna Goryl. – Ma swoje wielkie wydarzenia ewangelizacyjne Kraków, jest ewangelizacja nadmorska, a my... a my mamy Beskidy!

Tak zrodził się projekt „Ewangelizacji w Beskidach” w Roku Wiary. Koordynacją całości zajął się Franciszkański Dom Formacyjno-Edukacyjny w Rychwałdzie pod opieką o. Bogdana Kocańdy OFMConv. Joanna i Seweryn Mazurkowie razem z dziesiątką przyjaciół z „Francesco Team” postanowili opracować szczegóły przedsięwzięcia, któremu pobłogosławił biskup Tadeusz Rakoczy.

W każdą wakacyjną sobotę, kolejno: Pilsko, Przegibek, Leskowiec, Skrzyczne, Hala Rysianka, Babia Góra, Szyndzielnia, Wielka Racza zamienią się w ewangelijną Górę Błogosławieństw. Pierwszym celem będzie Pilsko – 6 lipca.

Ośmiu spotkaniom będą towarzyszyć słowa z Psalmu 1: „Szczęśliwy lud, którego Panem jest Bóg” i Osiem Błogosławieństw. Na poszczególnych szczytach, każdy będzie mógł usłyszeć prawdę o tym, jak dążyć do szczęścia – bo „błogosławieni ubodzy w duchu (Pilsko); ci, którzy się smucą (Przegibek), cisi (Leskowiec), którzy łakną i pragną sprawiedliwości (Skrzyczne), miłosierni (Rysianka), czystego serca (Babia), którzy wprowadzają pokój (Szyndzielnia), którzy cierpią prześladowanie (Racza).

« 1 2 3 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama