Nowy numer 33/2022 Archiwum

Pójdziemy pieszo do Łagiewnik

Pielgrzymka po raz pierwszy w historii wyruszy 30 kwietnia z Hałcnowa. 3 maja pątnicy dojdą Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Jana Pawła II.

Jako ludzie wiary przeżywający swoje życie w wymiarze powołania, nie poddajemy się zwątpieniu, ale z ufnością zwracamy się ku Bogu skutecznie przemieniającemu otaczającą nas rzeczywistość, od którego spływają do naszych serc promienie Miłosierdzia rozświetlające ciemności grzechu. W trwającym Roku Wiary, gdy Ojciec Święty Benedykt XVI zachęca nas do otwarcia jej podwojów, pragniemy u progu trzeciej dekady istnienia naszej diecezji doświadczać duchowych owoców zawierzenia nas samych, naszych rodzin, parafii, naszego Kościoła diecezjalnego, naszej Ojczyzny i całego świata Miłosiernej Miłości Boga. Szczególną okazją ku temu będzie organizowana Diecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Błogosławionego Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach.

Pielgrzymi wyruszą z Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie we wtorek, 30 kwietnia 2013 roku - w 13. rocznicę kanonizacji Świętej Siostry Faustyny Kowal-skiej, dokonanej przez wielkiego czciciela i apostoła Miłosierdzia Bożego Błogosławionego Papieża Jana Pawła II. Trasa pielgrzymki będzie prowadzić przez Kozy, Kęty, Witkowice, Nidek, Wieprz, Tomice, Radziszów i Mogilany do Krakowa. Pątnicy dotrą tam w piątek, 3 maja br., w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Wszystkich Diecezjan zachęcam do podjęcia pątniczego trudu. Duch pokuty i głęboka wiara w Miłosierdzie Boże niech ożywia serca uczestników pielgrzymki i pozwoli dzielić się świadectwem wiary z braćmi i siostrami, których spotkamy na wspólnej drodze. Kapłanów proszę o włączenie się w przygotowanie pielgrzymki: zabierzcie swoich parafian na drogi Miłosierdzia Bożego, zadbajcie o to, by nie zabrakło im łaski sakramentów świętych i Słowa Bożego wzmacniającego wiarę. Wszystkich zaangażowanych w organizację pielgrzymki oraz tym, którzy przyjmą w gościnę strudzonych pątników zawierzam Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

Świat potrzebuje Miłosiernej Miłości Boga. W słowach skierowanych do proroka Izajasza: Kogo mam posłać? Kto by nam poszedł? (Iz 6,8) Bóg wzywa nas do świadectwa o miłości. Jak prorok chcemy naszym życiem odpowiedzieć: Oto ja, poślij mnie! (tamże). Wraz z Piotrem pragniemy stać się rybakami ludzi, aby wspólnym pielgrzymowaniem, a także osobistym świadectwem życia głosić Miłosierdzie Boże.

Drodzy Diecezjanie, otwórzmy się na dar Miłosierdzia Bożego. Opowiadajmy o Nim światu, który niezwłocznie potrzebuje Miłosiernej Miłości Boga. Na pielgrzymowanie do Krakowa-Łagiewnik, na czas organizacyjnego, materialnego i duchowego przygotowania, na owocne przeżycie rozpoczynającego się wkrótce Wielkiego Postu, a następnie radosnej Tajemnicy Paschalnej, z serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

† Tadeusz RAKOCZY
Biskup Bielsko-Żywiecki

Bielsko-Biała, dnia 29 stycznia 2013 r.
 

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama