GN 2/2019 Archiwum

Nie ma alibi - trzeba wyruszać! przejdź do galerii

Jaki jest powód, dla którego chrześcijanie chcą dziś wyruszać na drogi nowej ewangelizacji? O tym mówił biskup Piotr Libera z Płocka podczas patronalnego święta DSNE w Bielsku-Białej.

Płock dzieli od Bielska-Białej prawie 400 km. Ale to właśnie diecezja płocka jest jednym z tych miejsc, które z wielką otwartością przyjmuje ewangelizatorów z bielsko-żywieckiej Diecezjalnej Szkoły Nowej Ewangelizacji Świętych Cyryla i Metodego. Regularnie prowadzą oni kursy, misje, rekolekcje dla katechetów, seminarzystów i parafian tej mazowieckiej diecezji.

Biskup płocki Piotr Libera pokonał te prawie 800 km, by zaledwie przez kilka godzin być z całą wspólnotą DSNE w dniu jej odpustowego święta patronalnego. Podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w kościele św. Pawła na bielskim Osiedlu Polskich Skrzydeł (gdzie gościny udziela wspólnocie proboszcz ks. prałat Marcin Aleksy), pochodzący z Katowic biskup Libera dziękował za posługę wspólnoty w powierzonej mu diecezji. Jednocześnie przekazał pozdrowienia od rozwijającej się w jego diecezji Szkoły Nowej Ewangelizacji św. Łukasza.

Razem z księdzem biskupem i dyrektorem DSNE ks. dr. Przemysławem Sawą, Mszę św. koncelebrowali m.in. ks. Józef Walusiak z fundacji „Nadzieja”, ks. Piotr Kocur proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Skoczowie (gdzie rodziła się DSNE) i ks. Krzysztof Walczak z parafii św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak co miesiąc, Liturgia przygotowywana przez wspólnotę DSNE w drugą niedzielę miesiąca o 14.00 była połączona ze szczególną modlitwą o uzdrowienie.

 

« 1 2 3 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy