Nowy numer 23/2023 Archiwum

Odeszła z paszportem do nieba

W sobotę 12 stycznia nadeszła smutna wiadomość o śmierci śp. Janiny Królikowskiej, długoletniej sekretarz zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej, inicjatorki wielu przedsięwzięć.

Po śmierci syna w 1981 r. włączyła się w zorganizowanie Klubu Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej. Uczestniczyła we wszystkich pracach – od organizacji Tygodni Kultury Chrześcijańskiej po systematyczną troskę o życie modlitewne KIK-u: dni skupienia, rekolekcje. W trakcie debaty politycznej nad ustawą aborcyjną zaproponowała w soboty 9-miesięczne czuwania, by ludzkie życie było należycie szanowane.

Do jej ostatnich inicjatyw modlitewnych należało modlitewne triduum poświęcone Eucharystii, które zorganizowała w listopadzie 2012 r. w katedrze św. Mikołaja – jako jedną z odpowiedzi na ogłoszony przez papieża Benedykta XVI Rok Wiary. – W ostatnich latach najmocniej angażowała się właśnie w pracę formacyjną. I miała już pomysły, które przygotowywała na najbliższe miesiące, kiedy chciała zorganizować spotkania z udziałem ks. prof. Edwarda Stańka z Krakowa – wspomina Elżbieta Kralczyńska, prezes bielskiego KIK-u.

« 1 2 3 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy