• facebook
 • rss
 • Miasteczko Rodzinne także w Bielsku-Białej

  ur

  dodane 11.10.2015 09:23

  Stypendyści z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia i diecezjalnej Fundacji "Światło Nadziei" w Dniu Papieskim, w niedzielę 11 października, zapraszają od 13.00 do 16.30 do namiotu obok Bielskiego Centrum Kultury przy ul. Słowackiego.

  15. Dzień Papieski w tym roku odbywa się pod hasłem: "Jan Paweł II – patron rodziny".

  Młodzi stypendyści razem ze swoim duszpasterzem ks. Wiesławem Płonką, diecezjalnym koordynatorem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przygotowali na 11 października liczne atrakcje - m.in.: wspólne czytanie bajek, wielkie bańki mydlane, konkursy sportowe, zabawy, malowanie twarzy.

  Będzie można także obejrzeć wystawę koszulek wakacyjnych, zdjęcia stypendystów i pokazy Maltańskiej Służby Medycznej, czy porozmawiać z ekspertami z wydziału rodzin kurii diecezjalnej.

  Stypendystów będzie można wesprzeć dowolnymi ofiarami przy kościołach, na ulicach Bielska-Białej i w Miasteczku Rodzinnym, a także za pomocą SMS-a oraz przelewem bankowym.

  Zwieńczeniem Dnia Papieskiego będzie Msza św. koncelebrowana o 17.00 w kościele św. Maksymiliana w Aleksandrowicach pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla. Eucharystia zakończy także 14. Tydzień z Ewangelią. Zaraz po Mszy św. rozpocznie się Wieczór Uwielbienia przygotowany przez prawie 250 chórzystów-amatorów, którzy uczestniczyli w trzydniowych warsztatach uwielbienia prowadzonych przez Beatę Bednarz i znaną bielszczanom Mamę Gospel, czyli Zuzannę Pradelę.

  Relację z zeszłorocznego spotkania przygotowanego przez papieskich stypendystów na bielskim placu Chrobrego można znaleźć TUTAJ.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół