• facebook
 • rss
 • Żywe pomniki na ulicach Bielska-Białej

  Urszula Rogólska

  dodane 13.10.2014 11:22

  Nazywani "żywym pomnikiem" ; stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Jak co roku w Dniu Papieskim przygotowali specjalne spotkanie na bielskim placu Chrobrego.

  Czy pomnik może tańczyć, grać na gitarze, malować, piec pyszne ciasta, robić wielkie mydlane bańki, nadmuchiwane zwierzaki z balonów, kopać piłkę? Może! Co więcej - ten pomnik każde swoje działanie chce zaczynać od modlitwy. Bo na działanie może braknąć czasu, ale na rozmowę z Panem Bogiem - nigdy.

  W Dniu Papieskim, 12 października, pół roku po kanonizacji papieża Jana Pawła II, stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - nazywani "żywym pomnikiem" Jana Pawła II - zaprosili mieszkańców diecezji na bielski plac Chrobrego, gdzie przygotowali mini-festyn dla całych rodzin.

  Ubrani w charakterystyczne żółte koszulki, z przewiązanymi chustami z logo fundacji, mówili przechodniom kim są, przedstawiali działania fundacji, zapraszali do wspólnego świętowania. Pokazywali kim dla nich jest ich patron - święty Jan Paweł II. Bo tegoroczne hasło Dnia Papieskiego przypominało właśnie o świętości: "Świętymi bądźcie".

  W czasie festynu, dzieci mogły skorzystać z przygotowanych przez nich atrakcji - tańczyć, śpiewać, malować postaci świętych, wziąć udział w zabawach sportowych, puszczać wielkie bańki mydlane. A kto chciał odpocząć, mógł usiąść przy stypendystkach, które malowały twarze maluchów w kształty motyli, kwiatków, kotków.

  Dorośli w tym czasie degustowali ciasta przygotowane przez stypendystów. Każdy mógł zostawić dobrowolną ofiarę na rzecz fundacji. Bo tak w Dniu Papieskim, jak i w przeddzień tego wyjątkowego święta, na ulicach Bielska-Białej stypendyści razem z wolontariuszami Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży włączyli się również w ogólnopolską kwestę na rzecz funduszu stypendialnego. Korzystają tacy młodzi jak oni: bardzo zdolni, zaangażowani w życie swoich społeczności, wychowujący się w małych miejscowościach, w rodzinach o niskich dochodach.

  Młodzi zachęcali też do udziału w koncercie zespołu "Puls Boga" z Ciśca, w którym występują. Swój występ przygotowali w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  Spotkanie na placu poprzedziła Msza św. w katedrze św. Mikołaja, pod przewodnictwem bpa Romana Pindla. Była ona jednocześnie inauguracją 30. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, organizowanego przez bielski Klub Inteligencji Katolickiej.

  O stypendystach można przeczytać także TUTAJ (kliknij).

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół