• facebook
 • rss
 • Po czterdziestce - przedsmak raju

  Urszula Rogólska

  dodane 01.09.2013 09:25

  Ponad 250 oazowiczów z parafii Chrystusa Króla w bielskich Leszczynach - w bardzo różnym wieku, z całymi rodzinami - świętowało 40-lecie istnienia swojej wspólnoty.

  To był wyjątkowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Pochodzący z parafii w Leszczynach, szczelnie wypełnili kościół parafialny. Za gitary chwycili dojrzali mężczyźni, ojcowie gromadek dzieci i ci, którzy niedawno założyli rodziny. W śpiewie, który niemal rozrywał mury świątyni, towarzyszyły im żony, narzeczone i dawne oazowiczki, które choć nie założyły rodzin, nadal są zaangażowane w pomoc i służbę innym ludziom - w życie Kościoła.

  Przybyli oczywiście oazowicze z pierwszej - liczącej dwanaście osób wspólnoty: Katarzyna Wojtasik, Maria Pająk, Magdalena Gąsiorek, Krzysztof Luber i - dziś już kapłan - Edward Kobiesa.

  Grupka młodzieży, która dziś tworzy wspólnotę oazową w parafii z podziwem patrzyła na starą gwardię.

  Przyjechali także moderatorzy, którzy prowadzili wspólnotę w minionych dziesięcioleciach: ks. Zdzisław Sochacki, ks. Stanisław Mika, ks. Stanisław Morawa, ks. Bogusław Mielec, ks. Krzysztof Kozieł, ks. Jacek Gasidło oraz ks. Jarosław Fijołek. Nie zabrakło leszczyńskich kapłanów, którzy wyrośli w środowisku tutejszej oazy - wspomnianego ks. Edwarda Kobiesy - proboszcza w Nowej Wsi koło Kęt i ks. Sławomira Kołaty - wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

  W czasie popołudniowego spotkania był czas na wspomnienia moderatorów i indywidualne rozmowy, dużo śpiewu i modlitwy. Pamiętano o śp. ks. prałacie Henryku Noworycie, poprzednim długoletnim proboszczu parafii, dzięki któremu Oaza na dobre zadomowiła się na Leszczynach i ks. Stanisławie Salawie - pierwszym moderatorze.

  Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Zdzisław Sochacki - czwarty moderator oazy, który pełnił tę posługę w latach 1979-1983. Homilię wygłosił ks. Stanisław Mika - proboszcz w Niepołomicach.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  • adamr
   01.09.2013 15:49
   To była wspaniała wspólnota, najprężniej rozwijająca się w latach osiemdziesiątych. Dzisiaj pokolenie czterdziestolatków, tworzących wtedy Wspólnotę zbiera się ponownie. Niech nie będzie to sentymentalne spotkanie po latach, lecz nowy początek, nowe narodziny "starych" oazowiczów i ich Wspólnoty
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół