• facebook
 • rss
 • Misyjne powołanie z Czechowic-Dziedzic

  Alina Świeży-Sobel /GN

  dodane 28.07.2013 22:00

  Beata Zioberczyk pożegnała swoją rodzinę i wspólnotę parafialną. Od sierpnia rozpocznie swoją posługę jako misjonarka świecka Stowarzyszenia Misji Afrykańskich (SMA) w Tanzanii.

  Na co dzień jest położną. W Tanzanii będzie pracować w misyjnym szpitalu w Bugisi, niedaleko Jeziora Wiktorii, wśród plemion Sukuma i Missungwi. W tę odpowiedzialną misję wyruszyła serdecznie żegnana przez parafian i bliskich podczas uroczystej Eucharystii w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach-Dziedzicach.

  - Dziś Kościół bielsko-żywiecki posyła misjonarkę świecką Beatę Zioberczyk, którą Duch Święty powołał do misyjnego dzieła w Tanzanii – mówił ks. Marek Krysa ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich przed poświęceniem krzyża misyjnego i księgi Pisma Świętego.

  Będziemy z tobą

  Po wspólnej modlitwie wszystkich zgromadzonych Beata Zioberczyk przyjęła krzyż, Biblię i życzenia od całej parafii, którą wkrótce opuści. Swoje życzenia wypowiedziały dzieci, a później także proboszcz - ks. prałat Andrzej Raszka.

  - Dzieci wypowiedziały nasze wzruszenie i naszą radość. Wyraziły nasz zachwyt nad tym, co czyni Pan w sercu człowieka. Cieszymy się ogromnie, że jako wspólnota parafialna możemy innych ubogacać Chrystusem i tym wszystkim, czego On dokonał w naszych sercach. Przez prawie 20 lat kształtowałaś swoją duchowość tu, w tym kościele. Niech ta radość naszej wspólnoty będzie w twoim sercu i niech towarzyszy ci w twojej posłudze, by była to posługa miłości, niesienia Chrystusa w każdym prostym czynie, bo właśnie w tym wyraża się chrześcijaństwo. Niech Pan Będzie z tobą, da ci radość, pokój, siłę, a my, jako wspólnota parafialna też będziemy o tobie pamiętali. Twoje powołanie wpisuje się w nasz radosny rok 30-lecia istnienia parafii. W tym czasie mieliśmy kilka powołań z naszej parafii, a w tym roku zgłosił się następny kandydat do seminarium. Teraz kolejne – twoje powołanie. To raduje i zobowiązuje do jeszcze większej miłości Boga, bo to On rozpala nasze serca i to On daje siłę, by realizować swoje powołanie – mówił ks. prał. Raszka.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół