• facebook
 • rss
 • Pożegnali górnika z "Silesii"

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 22.08.2012 21:13

  Piotr Szary, 28-letni górnik z Czechowic-Dziedzic, zginął pod ziemią w wypadku.

  Tłumy parafian i przedstawicieli górniczego środowiska 17 sierpnia towarzyszyły rodzinie w pogrzebie tragicznie zmarłego Piotra Szarego z Czechowic-Dziedzic. Wokół jego trumny w czechowickim kościele św. Katarzyny stanęli ludzie w górniczych mundurach i wielu przyjaciół zmarłego, którzy wspominali jego niezwykłą życzliwość i otwartość wobec ludzi. Pogrzebową Mszę świętą koncelebrowali ks. kan. Andrzej Zelek i ks. prał. Andrzej Raszka. - Wcześniej w napięciu śledziliśmy doniesienia z akcji ratowników, którzy szukali go pod zwałami węgla. Wbrew logice czekaliśmy do końca z nadzieją. Teraz przyszliśmy się modlić za niego – mówili ze łzami w oczach uczestnicy pogrzebu. 28-letni górnik wpadł do zbiornika na węgiel podczas prac przy montażu przenośnika. Po dramatycznych, trwających prawie 40 godzin poszukiwaniach ratowników górniczych udało się wydobyć jego ciało w niedzielę 12 sierpnia wieczorem. Wcześniej z podziemnego zbiornika na węgiel, znajdującego się 460 metrów pod ziemią,  trzeba było wydobyć ponad 45 ton węgla. Akcję poprowadzili ratownicy Przedsiębiorstwa Górniczego "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach – do którego należy „Silesia” – oraz z Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego i Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego z Bytomia, w tym ratownicy-alpiniści. Podczas poszukiwań skorzystano tez z pomocy psa tropiącego. Obecnie w PG "Silesia" trwają czynności związane z wyjaśnieniem przyczyn tragedii i ustaleniem okoliczności wypadku. To pierwszy śmiertelny wypadek od czasu, gdy kopalnia „Silesia” ma nowego właściciela.

  Piotr Szary spoczął na cmentarzu parafialnym przy kościele św. Katarzyny. Zostawił żonę, osierocił troje dzieci.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: SILESIA

  Zobacz także

  • Estera
   31.10.2012 09:34

   Dziś w komentarzu postawione pytanie: Jaki byłby ze mnie uczeń?

   "Wtedy zaczniecie mówić: «Przecież jadaliśmy i piliśmy z tobą, i na ulicach naszych nauczałeś». Lecz On rzecze: «Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy dopuszczający się niesprawiedliwości».

   Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych."

   Łk 13,22-30

   Odstąpcie ode mnie wszyscy dopuszczający się niesprawiedliwości.

   Boże, udziel nam światła widzenia tego, co Tobie miłe.
   Ojcze, w Tobie nasze życie i chwała na wieki.


  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   przewiń w dół