Ale nam się wydarzyło, żeby zacytować klasyka, czyli bł. Jana Pawła II.
W drugiej połowie lipca brazylijskie Rio de Janeiro stało się najmłodszym miastem świata.
I tylko żal Kościoła, szczególnie parafian z Jasienicy w diecezji warszawsko-praskiej. Na wydarzenia w podwarszawskiej parafii nie można patrzeć bez bólu.
Aktywność Franciszka w ostatnim tygodniu zasługuje na szczególną uwagę. Zatwierdził cud za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II (więcej na ss. 30–31).
Wtej sprawie inspirujące może być w zasadzie tylko jedno pytanie. Dlaczego?
Kiedy kilka tygodni temu pisaliśmy o chadecji, na okładce „Gościa (nr 20 z 19 maja) umieściliśmy kruszący się mur. Przesłanie było jasne – chrześcijańska demokracja w Europie jest w stanie rozpadu.
Nasz Kościół trochę przypomina piorunochron. Podczas każdej burzy przyciąga wszystkie pioruny. Jeżeli z nieba lecą gromy, można być pewnym, że trafią w Kościół.
Wreszcie – tak najkrócej można podsumować książkę ks. Dariusza Walencika o tym, co Kościołowi po 1945 r. komunistyczne państwo zabrało i co starano się mu zwrócić po 1989 r.
Po relacjach i komentarzach, jakie pojawiły się w związku z wywiadem udzielonym przez abp. Józefa Michalika dla „Rzeczpospolitej” (nr 124 z 29–30 maja), mogło powstać wrażenie, że Kościół zmienił zdanie w sprawie in vitro.
Obrońcy życia dzieci nienarodzonych, szczególnie w USA, zauważyli pewną prawidłowość.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.