W poranek wielkanocny 31 marca ub. r. zmarł bp Tadeusz Zbigniew Kusy OFM, pasterz diecezji Kaga-Bandoro w Republice Środkowej Afryki. W niedzielę 30 marca w cieszyńskim kościele św. Marii Magdaleny, gdzie został ochrzczony, bp Pindel przewodniczył Mszy św. i odsłonił ufundowane przez siebie epitafium pamięci bp. Kusego. Dziękował Panu Bogu za to, że postawił na jego drodze bp. Tadeusza. W kontekście rozeznania podjęcia jego procesu beatyfikacyjnego dodał: – To jest zadanie tamtego Kościoła, który znał go przez dłuższy czas i miał okazję doświadczyć wartości jego życia.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








