Kiedy 18 listopada 2018 r. ks. Adrian Łychacz z krakowskiej parafii greckokatolickiej po raz pierwszy sprawował Boską Liturgię – Mszę św. w obrządku wschodnim – w kaplicy kościoła Chrystusa Króla w Bielsku-Białej-Leszczynach, bielszczanin Jan Suchodolski był jednym z jej uczestników. Wówczas można ich było policzyć na palcach jednej ręki. Pan Jan nie krył szczęścia – przez tyle dziesięcioleci jeździł na liturgię do Katowic, a teraz mógł ją przeżywać na miejscu.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Czytasz fragment artykułu
Subskrybuj i czytaj całość
już od 14,90 zł








